Akcie ve Spojených státech mírně posílily, indexy Nasdaq a S&P 500 uzavřely na maximech. Investoři hledají ve výrocích představitelů americké centrální banky (Fed) vodítko ohledně načasování nižších sazeb.

Čeká se také na hospodářské výsledky výrobce čipů Nvidia, které firma zveřejní po skončení obchodování. Bez větších pohybů byl v úterý americký dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, přidal 0,17 procenta a zakončil obchodování na 39.872.99 bodu.

Širší index S&P 500 vzrostl o 0,25 procenta na 5321,41 bodu, což je jeho nové maximum.

Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,22 procenta na 16.832.63 bodu a vykázal tak maximum druhý den po sobě.

Nvidia je třetí největší firma na Wall Street podle tržní kapitalizace. Očekává se, že její čtvrtletní hospodářské výsledky výrazně ovlivní situaci na trhu a otestují, zda se podaří udržet výrazný růst akcií, které jsou navázané na umělou inteligenci.

Investoři také čekají na zápis z posledního zasedání měnového výboru Fedu, který banka zveřejní ve středu.

„Investoři v úterý tak trochu sedí se založenýma rukama, protože zítra vyjdou dvě důležité věci, zápis z jednání Fedu v kombinaci s výsledky společnosti Nvidia, takže si nemyslím, že by lidé chtěli před tím uzavírat nějaké velké sázky,“ řekl agentuře Reuters analytik Sam Stovall ze společnosti CFRA Research v New Yorku.

Dolar byl na devizovém trhu bez větších změn. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, přidával kolem 22:00 SELČ 0,1 procenta na 104,63 bodu.

Euro na dolar mírně ztrácelo poté, co představitelé Fedu znovu vyzvali k trpělivosti ohledně snižování sazeb, zatímco šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová v úterý v odvysílaném rozhovoru vyjádřila přesvědčení, že inflace v eurozóně je pod kontrolou. To potvrzuje očekávání, že ECB sníží sazby dříve než Fed.