skip to main content
Forbes Woman

Anna Wintour radí, v čem byste měli jít na pohovor

Co je podle Anny Wintour, dlouholeté šéfredaktorky amerického časopisu Vogue, jedné z nejvlivnějších žen v módním průmyslu, milovnice slunečních brýlí, nakrátko střiženého mikáda a šatů, nejlepší vzít si na sebe na pracovní interview?

Podělila se o to v tomto krátkém Q&A videu, kde říká: „Někdy mám pocit, že lidé chodí na pohovory v tom, co si koupili to ráno nebo večer předtím. Ne v tom, co by jim sedělo a korespondovalo s jejich osobností.“

Reklama

Všichni by si podle ní měli zapamatovat, že lidé se do firem nenajímají pro to, co mají na sobě. Najímají se pro svou osobnost a schopnosti. Oblečení, ať už je sebekrásnější nebo sebeznačkovější, za ně práci neudělá, připomíná.

Reklama

Co z toho plyne? Až půjdete na pohovor, nesnažte se hrát si na někoho, kým nejste. Vezměte si na sebe to, na co jste zvyklí a co nosíte běžně. Nejenže vy sami se budete v outfitu cítit pohodlně, ale budete také působit přirozeně a autenticky.

I díky tomu si pak o vás bude moci firma, kde se o místo ucházíte, udělat nezkreslený obrázek a rozhodnout se podle toho, co odpovídá realitě.

A myslete na to, co říká Wintour: „Když si budete hrát na něco, co nejste, službu vám to neudělá.“ To dokazuje i fakt, že módní guru jednou do redakce Vogue přijala muže, který na pohovor přišel v šatech a s kabelkou.

Reklama
Reklama