skip to main content
Světový byznys

Apple jedná s Hyundai o výrobě autonomního vozidla. Automobilka tvrdí, že není rozhodnuto

Jen chvíli poté, co se světem začaly šířit zprávy, že jihokorejská automobilka Hyundai Motor Company jedná s technologickým gigantem Apple o výrobě autonomního elektrického vozidla, přímo Hyundai zprávy popřela. Tvrdí, že partnerství je zatím v rané fázi a finální rozhodnutí ještě nepadlo. 

Ať už jsou páteční povídačky pravdivé, či nikoli, stačily k tomu, aby akcie automobilky na korejské burze vyskočily o více než 20 procent, přesněji o osm miliard dolarů. Jedná se o největší skok od roku 1988.

Reklama

První zprávy o potenciálním uzavření dealu zveřejnil korejský deník Korea Economic Daily, který informoval, že Apple navrhl automobilce podmínky spolupráce a Hyundai je nyní na řadě s vyjádřením. Nechyběla ani zpráva, že součástí dealu je jak výroba samotného vozu tak vývoj elektrické baterie. Vozidlo by mohlo být dostupné v roce 2027. 

Reklama

Americký televizní kanál CNBC získal od automobilky podobnou informaci, která navíc říká, že Apple podle všeho o výrobě autonomního vozidla diskutuje s několika světovými automobilkami a Hyundai je zatím jen jedním z možných partnerů.

„Diskuse je zatím v počáteční fázi, ještě nebylo nic rozhodnuto,“ okomentovala pro CNBC situaci zástupkyně společnosti Hyundai Motor Chery Kang.

Apple situaci odmítá komentovat, Hyundai však později vydala aktualizované prohlášení, které se Applu úplně vyhýbá. Prohlášení opakuje, že automobilka obdržela žádosti o potenciální spolupráci na vývoj elektromobilů s autonomním řízením od několika společností, ale jednání teprve probíhá.

Reklama
Reklama