skip to main content
Kryptoměny

Ban pro Binance. Britové si došlápli na největší kryptoburzu

Britský Úřad pro finanční etiku (Financial Conduct Authority) zakročil vůči celosvětově největší kryptoměnové burze. Společnost Binance Markets Limited, stejně jako další subjekty ze skupiny Binance Group, tak nově nesmí ve Spojeném království provádět žádnou ze státem regulovaných činností.

Dnes o tom informoval zpravodajský server BBC. Úřad rovněž varoval před reklamou, která slibuje vysoké zisky z investic do kryptoměn a podobných aktiv.

Reklama

Samo obchodování s kryptoměnami sice v Británii regulaci nepodléhá, bez souhlasu regulátora se ale neobejde obchodování s finančními deriváty vázanými na kryptoměny. To znamená, že Binance nebude možné využívat služeb ke spekulacím nebo sázkám na to, zda cena kryptoměny, jako je bitcoin, stoupá nebo klesá.

Binance Group, která sídlí na Kajmanských ostrovech, na rozhodnutí reagovala s tím, že Binance Markets zatím nevyužívá žádné z regulačních oprávnění a rozhodnutí tak jeho služby neovlivní.

Financial Conduct Authority už na počátku měsíce informoval, že mnoho firem, které obchodují s kryptoměnami, nesplňuje britská pravidla proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Reklama

K 12. květnu proto úřad povolil registraci pouze pěti firem. Dalších devadesát společností pak získalo jen dočasnou registraci, která jim umožňuje fungovat i v době, kdy regulátor vyhodnocuje jejich postupy.

V souvislosti s praním špinavých peněz a daňovými delikty se o Binance, podle informací agentury Bloomberg, zajímají také zástupci amerického ministerstva spravedlnosti a daňový úřad IRS. Japonský regulátor v pátek uvedl, že společnost Binance v zemi působí nelegálně.

Předplatné Forbesu
KUP TEĎ!
9/2021

Německý úřad pro finanční dozor (BaFin) v dubnu varoval, že kryptoměnové burze hrozí pokuta, pokud bude digitální tokeny nabízet bez požadovaného prospektu, tak jako je tomu v případě dalších cenných papírů. Ten popisuje finanční zajištění pro potenciální kupce.

Reklama
Reklama