skip to main content
Investice

Bitcoin ztrácí, Barta se sází. Prominentí investor na Twitteru vyzývá kohokoliv

A je to tady, kryptoměny míří ke dnu!

20 procent dole? Ha ha, přepněte si ten graf na roční!

Značná část nejen české investorské obce se v posledních hodinách mentálně pohybuje v těchto dvou rovinách. Jedni věří, že se trh s pohádkově valuovanými kryptoměnami rozpadá, druzí to považují za drobný otřes na jinak správné cestě.

Na časovému horizontu vskutku záleží. Bitcoin, který tedy berme pro názornost jako benchmark pro krypotměnový trh, za posledních pět dní odepisuje více než 20 procent. Přes to všechno nicméně od začátku letošního roku připisuje přes 40 procent, což je jen pro představu stále dvojnásobek, co za stejné období dělá index S&P 500.

Nutno dodat, že jádro onoho indexu – hvězdy technologického světa – svítí poslední dobou také červeně, což řadu investorů vede k zamyšlení a různému užívání sloves typu „splasknout“.

Jedním z nich je i investor Jan Barta, který, vyjma budování firem v rámci Pale Fire Capital, točí na burzách stovky milionů korun. Barta na svém Twitteru včera uvedl, že „crazy valued tech bouchá a crypto je hned v závěsu“.

Reklama

Dnes už se jako správný bývalý hráč pokeru za svá slova postavil a na Twitteru zveřejnil výzvu k sázce, do které se může zapojit každý.

O co jde? Když v příštích šesti měsících cena Bitcoinu dosáhne 71 tisíci dolarů, věnuje Barta tisíc korun na podporu finanční gramotnosti v Česku. Když za stejnou dobu spadne na 23 tisíc dolarů, pak si sázející musí na dva roky změnit profilový obrázek na Twitteru, a to na svou fotografii s „plačícími laser eyes“.

Laser eyes je, podobně jako GM (pozdrav good morning znamenající, že jsme teprve na začátku) či NGMI (Not Gonna Make It), pojem z kryptoměnové bubliny a zde konkrétně znak, že jste na kryptoměny bullish. Že věříte v jejich růst.

Nutno podotknout, že Barta se ochotně vsadí až s 2500 účastníky, což v případě, kdy se bude mýlit, znamená až 2,5 milionu korun z jeho kapsy na podporu finanční gramotnosti v Česku. Sázku vypsal dnes před polednem a otevřena je 12 hodin.

Tak co – spíše 71, nebo 23?!