V březnovém Forbesu vám chceme nabídnout čtení, které vám nejen zvedne náladu, ale také ukáže, čeho dosáhli a co ještě plánují hvězdní bratři Kolářové, jaký strom má nejraději podnikatel roku Zdeněk Pelc anebo jakou trasu metra musíte zvolit, abyste na konečné vystoupili ve stanici Steva Forbese. S majetkem více než miliarda dolarů. Prostě dát vám spoustu informací z byznysu, inspirace k podnikání a přehlídku nejnovějších technologií. Přesně tak, jak jste od nás zvyklí.


Kolář & Kolář. Miliardářské Česko je dobře zná, tak proč se žinýrovat. Pavel Kolář je skvělý fyzioterapeut a Petr Kolář je skvělý architekt. Oba se díky svému umu a píli dostali až na vrchol ve svých profesích a obrací se na ně nejen Petr Kellner, Andrej Babiš nebo Jaromír Jágr, ale můžete to udělat i vy. Do toho!

0316


Příští stanice miliarda. Na našem webu si můžete prohlédnout nový žebříček světových miliardářů pro rok 2016 a zjistit, jak v něm dopadla pětice našich zástupců. Co dělali Kellner, Babiš, Vítek, Komárek a Tykač za posledních deset let? To se dozvíte pro změnu v časopise, v hravé kreslené grafice, která vydala na velkou rozkládací čtyřstranu.


Vinylový král. Co znamená zkratka LP? Vy říkáte vinyl, my říkáme Long-playing Pelc. Nebo je to také jedno a totéž. Zdeněk Pelc letos zvítězil v soutěži EY Podnikatel roku a má příběh, v němž se to jen hemží černými deskami, Madonnou, Ikeou a hlavně skvěle nahranou muzikou. Seznamte se s největším výrobcem „dlouhohrajících desek“ na světě.

pelc-dovnitr


Ahojda! Takto vás nikdy oslovovat nebudeme, ale je dobré vědět, že se takovým pozdravem dají vydělat statisíce. Ukážeme vám zákulisí byznysu YouTube, k jehož rozjetí potřebujete jen kameru a dobrý nápad. A klidně se můžete i stydět!


Virtuální realita po česku. Už je to tady. Letos si už opravdu nasadíme na hlavu cenově dostupné brýle a vstoupíme do trojrozměrného digitálního světa. Co na tomto poli chystají čeští vývojáři? Budete se hodně bát.

virtualni-realita


Špatný signál. Proč se Qualcommu nedaří? Firma, jejíž procesor tepe pravděpodobně i ve vašem telefonu, má za sebou nejtěžší rok ve své třicetileté historii. Ukážeme vám plán, který jí má získat ztracenou důvěru zpět.


Babišovy hvězdy. Kdo, jak a proč vaří v restauraci Andreje Babiše, která během dvou let získala dvě michelinské hvězdy a najdete ji na francouzské Riviéře.

babisuv-kuchar

 

V novém čísle najdete i tipy na to nejluxusnější bydlení v Česku, příběh firmy, která vás dokáže oslnit anebo třeba přehled úspěšných Češek, které se dokázaly prosadit v zahraničí. Ať se vám březnový Forbes dobře čte a napište nám, jak se vám líbí. Na petr.simunek@forbes.cz.