skip to main content
Český byznys

Bývalý Kellnerův manažer se spojil s J&T a vyrazili na lov. Kupují ostravskou Síť

Bývalý šéf českého O2 Tomáš Budník, který pod PPF pracoval i v ruském Eldoradu, si plní sen o vlastní technologické investiční skupině. Dostala název Thein a odstartovala teprve letos na jaře, ale už v září se spojila s J&T, aby dohromady vyrostl nový fond kvalifikovaných investorů J&T Thein SICAV.

Ten nyní kupuje ostravskou společnost Síť, která se příznačně zabývá zejména IT infrastrukturou, navrhuje architekturu datových center či řeší datovou analýzu. Hodnota transakce, která se nachází ve finální fázi jednání, a kterou nyní posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, není známa.

Reklama

Síť každopádně loni dosáhla obratu 530 milionů korun a čistý zisk se zastavil těsně pod hranicí 60 milionů. Lze předpokládat, že J&T Thein SICAV je připravený za Síť zaplatit stovky milionů korun.

Firma se podle Budníka stane základním pilířem fondu, vhodným pro další akvizice v oblasti data storage služeb a cloudů.

Reklama

„Bude ideálním partnerem pro spolupráci s dalšími service providery datových center, se kterými si vzájemně doplní produktové portfolio a dodavatelské vztahy,“ komentuje akvizici muž, který si kromě PPF dříve vyzkoušel angažmá i pod vlajkou Penty – vedl její tehdejší mobilní společnost U:fon.

Předplatné Forbesu

„Síť vždy reagovala na požadavky svých zákazníků, kteří v poslední době zvyšují své nároky na rozsah poskytovaných produktů a služeb. Hledali jsme tedy partnera, který by nám v tomto ohledu pomohl dále růst,“ říká šéf ostravské IT firmy Radek Soušek, kterého na Budníkovi a spol. zaujala technologická znalost.

Budníkův plán je budovat investiční skupinu Thein ryze synergicky, s portfoliem v jednotkách miliard korun a relativně úzce zaměřenou na IT, kyberbezpečnost a průmysl 4.0 – vše v česko-slovenském prostoru. První akvizicí byla letos v létě společnost Ponec, specializující se na moderní technologie obrábění.

Ve zmiňovaném fondu kvalifikovaných investorů drží Thein 65 procent, zatímco zbytek náleží J&T Private Equity Group. Její šéf Miloš Badida na podzim spojení glosoval jako „ideální příklad propojení znalostí s kapitálem“.

Reklama
Reklama