skip to main content
Byznys

Byznysmeni na běžkách. Podívejte se, kdo letos pojede Jizerskou padesátku

2 minuty čtení

Na sever Čech v uplynulých dnech dorazila sněhová spása. Ve stopách tamních lesů se tak i letos budou v neděli prohánět tisíce lyžařů. Slavné Jizerské 50 se zúčastní také výrazné tváře českého byznysu. Forbes přináší výběr některých z nich.

Martin Kasa, zakladatel Pilulka.cz
Přihlášku na Jizerskou 50 vyplňoval šestkrát, v roce 2014 se ale slavný závod nekonal, takže se na start postaví „teprve“ popáté. Léta hrával volejbal, s běžeckým lyžováním začal až po třicítce, „na stará kolena“, jak říká.

Reklama

„Když je člověk v přírodě a sportuje, umožňuje mu to myslet na jiné věci než na práci a starosti doma,“ líčí muž, jenž si v Jizerských horách, kde má mimo jiné chalupu, pochvaluje hlavně atmosféru.

Zdeněk Tůma, exguvernér ČNB
To rodák z jižních Čech, který dříve šéfoval ČNB a nyní dozorčí radě ČSOB, má chatu na Šumavě. Objíždí tak spíše tamní závody, jako například Šumavský skimaraton či Kašperskou třicítku. Jizerské 50 se vášnivý lyžař, který před dvěma týdny jel i slavnou italskou Marcialongu, účastní nárazově.

„Závody jsou pro mě hobby, ale i motivace, aby se člověk hýbal v mezidobí, protože chcete-li běžet 50 kilometrů a netrpět, je dobré, když se předtím pohybujete.“

Pavel Cyráni, člen představenstva ČEZ
Jizerskou 50, jejímž titulárním partnerem ČEZ je, jede potřetí. V dětství tíhl více ke sjezdovému lyžování, k běžkám jej přivedla před lety až manželka.

„Závodem se chci zejména odreagovat, zažít příjemnou atmosféru, ale také si vyzkoušet, jak se má kondice zlepšila, nebo zhoršila,“ říká s tím, že soutěžit bude zejména se svým časem z předchozích ročníků.

Reklama

Jiří Kejval, šéf ČOV a Techo
Pravidelně se nejznámějšího lyžařského závodu u nás účastní také šéf českých olympioniků a nábytkářské firmy Techo.

„V létě vesluju, v zimě jezdím na běžkách,“ přibližuje. Sportem si dle svých slov udržuje tělesnou kondici. „Kontroluji si tím, jestli ještě nepatřím do starého železa,“ dodává. Letos však nedělní Jizerskou 50 z pracovních důvodů vyměnil za start v páteční Bedřichovské 30.

Kdo další se zúčastní letošní Jizerské 50?

Pavel Sehnal, miliardář, zakladatel České podnikatelské pojišťovny

Tomáš Holomoucký, generální ředitel DB SCHENKER

Petr Witowski, předseda představenstva DPP

Daniel Perner, většinový majitel Mlýn Perner Svijany

Roman Šmucler, zakladatel kliniky Asklepion, prezident České stomatologické komory

Miroslav Res, manažer miliardáře Jiřího Šimáněho, provozovatel obchodů s kosmetikou Rituals

Josef Beneš, člen boardu Generali CEE Holding a šéf Generali Investments

Daniel Horák, CEO Dr.Max

Karel Bárek, jednatel Hervis Sport ČR

Reklama
Reklama