skip to main content
Byznys

Capri bez covidu. Přijeďte, jsme očkovaní, láká italský ostrov

Capri se veze na nové marketingové vlně. K pozvánce na své území přidává razítko „bez covidu“. Osmdesát procent z patnácti tisíc tamních obyvatel je už očkovaných první dávkou vakcíny a brzy by za sebou měli mít i druhou.

Do konce tohoto týdne vakcínu dostanou také všichni, kdo pracují v cestovním ruchu a žijí mimo ostrov, kam ale pravidelně za prací přijíždějí. Zdejší turistická centrála tak letos neláká na nové hotely nebo vylepšené výhledy na moře, ale právě na to, co většinu lidí zajímá nejvíc – na bezpečí.

Loni se turistický byznys na Capri potýkal s obrovskými ztrátami: kvůli pandemii jeho obrat klesl o sedmdesát procent. K současné marketingové kampani se přidávají i nedaleké ostrovy Procida, kde ukončili očkování ještě dřív, a Ischia, který bude mít také brzy naočkováno. 

Guvernér Kampánie, kam Capri spadá, potvrdil, že jsou v kraji připraveni přivítat miliony turistů a dokonce je na své území přesměrovat z Řecka a Španělska. Slogan? „Covid free is the new the clearest sea,“ tedy něco jako „nejprůzračnějším mořem je nově to bez covidu“.

Reklama

Okolo Itálie je na třicet menších ostrovů, které mimo léto zůstávají liduprázdné, ale v sezoně se na jejich pláže navalí davy. Většina z nich má jen omezenou lékařskou péči, proto pro ně italská vláda schválila speciální plány hromadného očkování. 

Místní obyvatelé budou sice očkovaní, ale co turisté? Na to myslí pravidla pro pobyt v Itálii. V současné době musí všichni návštěvníci, kteří do země přijíždějí, do karantény. Úpravy od poloviny května pak počítají s tím, že se izolace nebude týkat očkovaných a těch, kteří prodělali covid během posledních šesti měsíců.

Italové dostali k 10. květnu 24 milionů dávek vakcíny. Druhé očkování má za sebou dvanáct procent obyvatel.