Mladší ze synů zakladatele rodinného holdingu Rudolfa Kaspera a zároveň šéf její strojírenské odnože Kasper Kovo v managementu firmy končí. Nečekaný odchod z rodinného byznysu Forbesu potvrdil sám Jakub Kasper. Citlivou situaci však syn ani otec zatím nechtějí komentovat.

„Před dvěma týdny jsem byl po dvaceti letech ze dne na den vyhozen z managementu naší firmy,“ stojí v e-mailu obchodním partnerům Jakuba Kaspera. Podle zdroje blízkého Forbesu se postoje obou Kasperů na vedení firmy dlouhodobě rozcházely – i to nejspíš vedlo k definitivnímu odchodu mladšího syna z holdingu.

Jakub působil ve firmě vedle svého otce řadu let. Minoritní podíl, který převzal spolu s částečným vedením strojírenské odnože, mu podle všeho zatím zůstává. Jeho starší bratr David vede dřevařskou část byznysu s názvem Kasper CZ, kde zůstává dodnes.  

Skupinu, která loni vykázala obrat 865 milionů korun, založil Rudolf Kasper hned po revoluci. Její byznys stojí hlavně na zpracování plechu a dřeva a dlouhodobě se řadí do stovky největších rodinných firem v Česku. V letošním žebříčku se Kasper Group, která dnes zastřešuje i dopravní společnost Kasper Transport Services, umístila na 86. místě.

Otec byznysu, který jen na Trutnovsku vytvořil na 400 pracovních míst a nepropouštěl ani při omezení výroby způsobené pandemií, už od založení podniku klade velký důraz na jeho hodnoty a férový přístup k zaměstnancům. Dlouhodobě také zdůrazňuje, že je jeho cílem plně skupinu předat do správných rukou.