skip to main content

Český úspěch v New Yorku. Práci Elišky Kyselkové oceňují špičky světové módní scény

1 minuta čtení

Spolupracovala s italskou Vogue, britským Hunger Magazine nebo s Pumou. Před dvěma lety byla také vítězkou prestižní ceny Portrait of Britain od British Journal of Photography.

Přesto je jméno absolventky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Elišky Kyselkové, která své příjmení převedla na zkratku Sky, mnohem známější v zahraničí než v rodném Česku.

Reklama

Eliščin příběh trochu připomíná success story návrháře Jana Černého. Vychází ze stejné školy, oba jsou ale natolik progresivní, že rychle chápou svou misi – vyrazit do zahraničí. A stejně jako Virgil Abloh získal od Jana Černého boty, o několik měsíců později s uznáním sdílel tento kreativní šéf pánské linie Louise Vuittona na svém Instagramu fotku Elišky.

Reklama

Jednalo se o publikaci pro ruskou verzi prestižního módního časopisu Número, pro kterou Eliška Kyselková fotila modelku a jednoho z „Andílků“ Victoria’s Secret Marthu Hunt.

„V editorialu byla použita řada těch nejluxusnějších značek, včetně Off White nebo Ralph & Russo (dvojice návrhářů byla žhavými kandidáty na tvorbu svatebních šatů pro vévodkyni Meghan, pozn. red.). Zřejmě se jim líbilo, jak jsem jejich oblečení vyfotila, a sdíleli to pak na svých sociálních sítích,“ konstatuje Eliška, kterou v Londýně zastupuje prestižní umělecká agentura The House of Juba.

Nemá ale nadějná umělkyně strach, že kvůli koronaviru budou módní časopisy a fashion značky snižovat své rozpočty a ve finále se vrátí ke karanténnímu focení přes Zoom?

„V rámci jednoho projektu, na kterém jsem teď pracovala, jsme museli nechat modelky a modely, aby se nalíčili a učesali sami. Věřím ale, že časem opět budu pracovat s větším týmem,“ přeje si Eliška Sky, která díky fotkám pro ruské Número jedná o svém zastoupení na americkém trhu.

Reklama
Reklama