I čas, který trávíte dojížděním do práce, se dá využít efektivně. Klíčem je vnímat tento čas jako důležitou, a ne pouze nezbytnou součást pracovního dne. Příště tedy místo bezduchého nasazení sluchátek nebo puštění rádia v autě vyzkoušejte něco jiného.

Pusťte si podcast

Je jedno, jestli to bude podcast o aktuálním dění, motivaci, nebo takový, který vás naučí nový jazyk. Jde o to, abyste čas co nejvíce využili a naučili nebo dozvěděli se něco nového. Zkuste si pustit třeba naše Forbes Radio se zajímavými rozhovory.

Pokud nedáte dopustit na rána s hudebním doprovodem, zkuste alespoň vyměnit playlisty a poslechněte si něco nového. Třeba narazíte na novou skvělou kapelu, která vám celé ty roky unikala. Jestli máte zaplacené Spotify, máte vyhráno. Na svém profilu najdete playlist „Discover Weekly“, který je namixován podle vašeho hudebního vkusu.

Přečtěte si články, na které jste neměli čas

Ty si postupně ukládejte do záložek nebo aplikací, jako je Evernote nebo Pages. Další variantou je samozřejmě stará dobrá knížka. Tu mějte po ruce pokaždé, než se vydáte na cestu – nezabere moc místa (pokud tedy zrovna nečtete Hru o trůny) a bude vám dělat skvělou společnost, když se vám vybije telefon.

Stanovte si své denní cíle

Uvidíte, že když to uděláte ještě předtím, než dorazíte do kanceláře, budete daleko motivovanější. Už od začátku totiž budete přesně vědět, na co se máte ten den zaměřit a kde začít. Určete si tedy dva až tři hlavní úkoly, které chcete ten den splnit, a zapište si je do telefonu nebo si je nahrajte do diktafonu, pokud řídíte. Další variantou je, že si je napíšete do e-mailu, který si sami odešlete. Na cestě z práce můžete naopak přemýšlet, zda se vám povedlo denní cíle splnit, a pokud ne, tak proč.

Vyřiďte si záležitosti, kterými se během dne nechcete zatěžovat

Ať už jde o objednání se k zubaři, nebo o vyřízení nepřečtených pracovních mailů. Před checkováním mailů se ale zamyslete, zda chcete trávit čas mimo práci prací. Pokud ne, zavolejte třeba někomu z rodiny – uvidíte, že je potěšíte.

A nakonec – zvažte, jestli byste cestu do práce nechtěli spojit se cvičením. Ukázalo se, že lidé, kteří jezdí do práce na kole, se cítí obecně spokojenější.

Co děláte během cesty do práce vy? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz!