skip to main content
Forbes Woman

Čeští herci mají v Hollywoodu velkou šanci na úspěch, říká manažerka hvězd

„Využívám toho, že mám štěstí,“ vysvětluje Magda Fusková, jak se jí podařilo prorazit v Los Angeles. Její agenturní společnost sice zastupuje klienty všech národností, ale obzvláště se v Hollywoodu snaží najít práci českým hercům.

V zahraničí aktuálně zastupuje nejen notoricky známá jména, jako je Jana Plodková nebo Karel Roden, ale také mladé talenty, jako je třeba Fernando Paez, který se objeví v novém filmu po boku Helen Hunt, či kalifornský herec Brian Caspe, který si zahrál v trhácích jako Hellboy či Mission Impossible – Ghost Protocol.

„Teď jsem toho příliš nenaspala, protože jsme řešili umístění jedné mladé herečky do filmu s Ryanem Goslingem. Kvůli časovému posunu v Americe probíhají všechna jednání v noci,“ vysvětluje.

K showbyznysu se Fusková dostala celkem náhodou skrze přátelství s hollywoodskými osobnostmi. Blízké vztahy má například s bývalým kalifornským guvernérem a hercem Arnoldem Schwarzeneggerem, ale i s řadou dalších celebrit a zaměstnanců amerického filmového průmyslu.

Nejčastěji se s nimi seznámila v posilovně na Venice Beach, která je svými hvězdnými klienty proslulá. „Nikomu jsem se nevnucovala, prostě jsme si rozuměli a časem jsme si vytvořili přátelské vztahy,“ rekapituluje Češka, která většinu dospívání strávila v Americe a v legendárním „městě andělů“ žije čtyři roky.

Svou společnost GAT Management, která se věnuje zastupování herců a dalších talentů v Čechách i zahraničí, založila během první vlny pandemie. „Mám investora ze Švýcarska, který měl zájem moje podnikání podpořit. Jsme přátelé z Los Angeles,“ říká Fusková.

Reklama

Do začátku potřebovala kapitál v hodnotě 200 tisíc eur, z čehož velká část padla na nákladné právní služby, bez kterých by podnikání rozjet nemohla.

„V Čechách se zastupování herců nepodřizuje příliš přísným pravidlům. V Americe je ale striktně rozdělené, kdo dělá co. Například agent se stará o smlouvy a vyjednávání a musí mít licenci a zelenou kartu. Manažer řeší každodenní život herce a zároveň i shání práci,“ vyjmenovává Magda.

Předplatné Forbesu

Ani současná korona krize podle ní hollywoodskou filmovou produkci nezastavila. „Musely se jen navýšit rozpočty kvůli testům a speciálním stanům. Běžnou rutinou jsou už i školení, které každý herec musí absolvovat a kde je mu vysvětleno, jak se chovat bezpečně s ohledem na covid-19,“ tvrdí.

Ve světě zvučných jmen americké pop-kultury se prý cítí celkem přirozeně. „Celebrity na vás ocení, když se chováte úplně normálně. Hlavně když po nich nechcete, aby se s vámi fotily nebo se vám podepisovaly. Třeba s Arnoldem nás sice pojí přátelství, ale všechny naše společné fotky vznikly jen jako spontánní momentky,“ prozrazuje Fusková.

Konec roku je pro ni mimořádně hektický, snaží se totiž o umístění svých herců do připravovaného projektu, který se jmenuje příznačně Spaceman of Bohemia. Ve sci-fi románu od Jaroslava Kalfaře má hrát Adam Sandler, který to už před časem oznámil na svém Facebooku.

Chcete prorazit v Hollywoodu jako Magda Fusková? Její recept zní poměrně jednoduše. „Jsem velmi vděčná za všechno, co mě potkalo. Měla jsem štěstí, ale také jsem tvrdě pracovala, což Američané velmi oceňují,“ říká.

V Hollywoodu podle ní snad víc než jinde platí, že je potřeba udržovat kontakty. „Seznámíte se s jedním člověkem, a pokud získáte jeho důvěru, představí vás dalším. Teď chci pomoci českým hercům, kteří sice mají velkou snahu, ale jejich talent ještě bez těch správných kontaktů ve světě tolik vidět není,“ uzavírá Fusková.