V době všeobecného strachu z koronaviru představuje Plague Inc. zábavu pro otrlé. V této počítačové a mobilní hře je vaším úkolem vytvořit smrtící virus a rozšířit ho po celém světě.

Ačkoliv vznikla už před osmi lety, v posledních týdnech se těšila nebývalému zájmu i v Číně, která ji však nechala odstranit z tamního App Storu.

I proto možná její tvůrci z britského studia Ndemic Creations přišli s náhlou změnou: „Zrychlujeme práce na herním módu, v němž budou moci hráči svět před smrtící pandemií zachránit,“ uvedli v příspěvku na oficiálním webu.

Nové rozšíření tak otočí původní scénář naruby. Nechá vás uzavírat obchody, vyhlašovat karantény, posilovat zdravotnická zařízení nebo nařizovat dodržování povinného odstupu.

Autoři hry tak reagují na prosby, které v koronavirových časech slýchali čím dál častěji – mimo jiné i od zástupců Světové zdravotnické organizace (WHO) a Koalice pro inovace v připravenosti na epidemie (CEPI). Právě těm v posledních týdnech rozdělili štědrý příspěvek 250 tisíc dolarů (zhruba 6,4 milionu korun).

Na novém přídavku do hry nyní pracují s přispěním expertů z WHO a dalších společností. Datum vydání zatím není známé, už se ale ví, že rozšíření hry bude pro všechny stávající majitele po dobu trvání pandemie k dispozici zdarma.

A kdo ví, třeba si v něm v rámci nějaké minihry budete moci i ušít vlastní roušku.