skip to main content

Colours of Ostrava se ruší. Další termín: červenec 2022

Čekání je u konce. Colours of Ostrava, jeden z největších hudebních festivalů Česka, se kvůli omezením spojeným s koronavirem letos neuskuteční. O zrušení letošního ročníku už nedávno rozhodli i pořadatelé pražského festivalu Metronome.

„Tohle je pro nás jeden z nejtěžších okamžiků v historii Colours. Celý rok jsme festival plánovali a připravovali. Zkrátka doufali. Situace s pandemií koronaviru se ale nelepší, a tak nám nezbývá nic jiného než psát tyhle smutné řádky znovu. Velmi nás to mrzí, ale jsme nuceni letošní ročník festivalu Colours of Ostrava přesunout na další rok. Tedy na 13. až 16. července 2022,“ uvedla v prohlášení Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

Reklama

V areálu Dolních Vítkovic letos měly vystoupit například američtí Killers, The Lumineers nebo senegalská hvězda Youssou N’Dour. Celkem program počítal během čtyř dnů s několika stovkami vystoupení, která měla proběhnout na více než 20 venkovních scénách.

Zrušení festivalu se kromě kapel a návštěvníků dotkne víc než šesti tisíc lidí, kteří zajišťují chod festivalu, více než 450 dodavatelů z Ostravska a celé České republiky a například téměř 250 stánkařů.

Pořadatelé zvažovali i přesunutí letošního ročníku blíž k podzimu, ale nakonec tuto variantu zavrhli. Jako důvod uvedli, že v září nebo v jiném než původním červencovém termínu by nebyli schopni zajistit slíbené zahraniční hvězdy. „Nedokázali bychom zaručit takovou úroveň programu, na jakou jsou návštěvníci Colours zvyklí,“ vysvětlila Holušová.

Reklama
Předplatné Forbesu
Forbes NEXT
Forbes NEXT jaro 2021

Festival, stejně jako loni, opět sází na loajalitu návštěvníků a žádá je, aby si vstupenky ponechali. Jejich platnost se tak opět přesouvá o další rok. Podle Holušové je není nutné nijak měnit nebo aktualizovat.

„Věříme, že naše vstupenka u vás doma na nástěnce či v počítači zůstane jedním ze světel na konci tunelu, na která se můžete těšit. Že se společný zážitek z živé hudby a kultury nejen na našem festivalu stane tím, co nás po tomto temném období spojí,“ sdělila ředitelka festivalu.

Colours of Ostrava je už druhý velký festival v Česku, jehož pořadatelé se rozhodli letošní ročník přesunout. Pořadatelé pražského festivalu Metronome, který měl proběhnout během června, změnu termínu na rok 2022 oznámili v polovině března.

Další pořadatelé festivalů zatím ještě vyčkávají. Platí to například pro festival Rock for People, který by se měl konat 10. až 12. června. Otazník je také nad další podobně velkou akcí, kterou je festival Votvírák. Jeho pořadatelé věří, že návštěvníky na letišti v Milovicích přivítají během víkendu 18. až 20. června.

Reklama
Reklama