Tržní hodnota evropské investiční společnosti CVC Capital Partners by mohla dosáhnout až 15 miliard eur, v přepočtu 379,1 miliardy korun.

Společnost stanovila cenové rozpětí pro primární nabídku akcií na třináct až patnáct eur na akcii.

Obchodování s akciemi firmy na burze v Amsterodamu by mělo začít 26. dubna, uvedla v pondělí agentura Reuters.

Podle bank, které mají transakci na starosti, je zájem investorů o akcie několikanásobně vyšší, než kolik jich firma nabízí.

Za předpokladu, že závěrečná cena pro vstup na burzu se bude pohybovat kolem středové hodnoty, by CVC a její současní akcionáři mohli z prodeje nových a současných akcií získat 1,8 miliardy eur.

CVC se snaží o vstup na burzu již delší dobu. Její předchozí pokus byl však loni v listopadu přerušen kvůli nepříznivým podmínkám na trhu.

Od té doby se v Evropě objevilo několik nových nabídek, ceny akcií se zvýšily a nálada investorů se zlepšila. Výkonnost firem při novém vstupu na burzu však zatím byla smíšená.

CVC je jednou z nejznámějších evropských firem zaměřených na investování soukromého kapitálu. Původně byla součástí Citigroup.

Ve správě má aktiva za přibližně 186 miliard eur a snaží se o svoji transformaci na správce diverzifikovaných aktiv.

Loni oznámila dohodu o převzetí správce infrastruktury DIF a dokončila spojení se správcem aktiv zaměřeným na sekundární trh soukromého kapitálu Glendower.