Po krachu burzy FTX narůstají ve světě kryptoměn obavy z pádu konkurenční Crypto.com. Na Twitteru se o víkendu objevily spekulace, že tato firma čelí problémům, společnost se ale nyní snaží zákazníky přesvědčit, že jejich peníze jsou v bezpečí. Informuje o tom server CNBC. Crypto.com je menší než FTX, ale podle serveru CoinGecko stále patří mezi patnáct nejlepších světových kryptoměnových burz.

Podobně jako FTX, která vyhlásila ve Spojených státech bankrot minulý týden, investovala Crypto.com velké částky do okázalého marketingu a propagace prostřednictvím celebrit. Crypto.com je podobně jako FTX soukromá společnost, nabízí řadu produktů pro nákup, prodej, obchodování a skladování kryptoměn. Sídlo má v Singapuru a generální ředitel Kris Marszalek sídlí v Hongkongu.

Crypto.com v posledních měsících podle médií zřejmě propustila více než čtvrtinu svých zaměstnanců a obavy o její budoucnost ještě vzrostly po krachu FTX. Marszalek na Twitteru a na kanálu YouTube ujišťuje, že vklady zákazníků jsou v bezpečí a že společnost stojí na pevných základech.

V neděli se ukázalo, že v říjnu burza Crypto.com omylem poslala více než osmdesát procent kryptoměny ethereum, kterou držela, v objemu asi 400 milionů dolarů, tedy 9,4 miliardy korun, na jinou kryptoměnovou burzu Gate.io. Marszalek přehmat přiznal až poté, co byla transakce odhalena prostřednictvím veřejných blockchainových dat.

Důvěru investorů se po pádu FTX teď snaží obnovit kryptoměnová burza Binance. Přišla s myšlenkou fondu, který by zřídila na ochranu firem v odvětví, jež čelí problémům s likviditou. Šéf Binance Changpeng Zhao řekl, že registruje velký zájem o zřízení fondu ze strany ostatních hráčů na trhu.