Tady je výběr těch nejluxusnějších hotelů i soukromých ostrovů, kam se můžete na chvíli ukrýt před světem.

SIX SENSES ZIL PASYON, noc od 38 000 Kč

Dvacet osm minimalistických designových vil najdete rozesetých na malém ostrově Félicité. Že se ale s někým potkáte, se příliš bát nemusíte, resort totiž pokrývá jen jednu třetinu ostrova – na té větší části se rozléhá národní park.

Ostrov je typický velkými žulovými masivy, mezi které jsou vily posazeny. Každá z nich má vlastní bazén, ale v relaxaci nic nepředčí koupel ve vaně s výhledem na Indický oceán. A doprava na ostrov? Z letiště v Mahé jste helikoptérou na ostrově za dvacet minut.

CONSTANCE EPHELIA, noc od 14 000 Kč

Tenisové kurty, squash, spa, několik restaurací se světovou kuchyní a dvě pláže. Z vil na kopci s vlastním infinity bazénem budete moct sledovat každý večer západ slunce a popíjet míchané drinky, které vám až ke dveřím přiveze ochotná obsluha. Constance Ephelia je planeta sama pro sebe, na které vám bude tak dobře, že sotva budete chtít čelit reálnému světu.

ANANTARA MAIA SEYCHELLES VILLAS, noc od 65 000 Kč

Výhledy na okolní zátoky a jedna z nejkrásnějších pláží ostrova Mahé. To a mnohem víc nabízí resort vystavěný na žulových skaliscích, který se nachází na privátním poloostrově. Pro celý pobyt je vám také přidělen osobní komorník, který se postará o to, abyste se vy o nic starat nemuseli a plně se soustředili na tolik zaslouženou relaxaci. 

HILTON NORTHOLME, noc od 16 000 Kč

Pro ty, kteří mají radši ruch civilizace, je jako stvořený hotel Hilton Northolme, který leží na severním cípu největšího ostrova Mahé. Oblíbil si ho i sám Ian Fleming, otec Jamese Bonda, který právě sem jel hledat inspiraci k dílu Jen pro tvé oči. Jestli jste právě dostali chuť na suché martini, pak si představte, jak dobře bude chutnat právě tam.

FREGATE PRIVATE ISLAND, noc od 107 000 Kč

Ostrov uprostřed Indického oceánu, na něm vily uprostřed pralesa a všude okolo bílé pláže. Co může být větší útěk do tropického ráje? Ještě přidáme, že mezi šestnácti vilami s obligátními infinity pooly se volně prochází celkem 2200 suchozemských želv, které na ostrově žijí. Nikdo by se nedivil, kdybyste chtěli zůstat tak dlouho, abyste se naučili jméno každé z nich. 

FOUR SEASONS, noc od 63 000 Kč

Resort, který vám vyrazí dech. Minimálně svou rozlohou. Uprostřed tropické džungle, která lemuje zátoku s bílou pláží, jsou rozesety vily s infinity poolem.

Centrem celého hotelu jsou pak dvě restaurace – specialita místního šéfkuchaře je fusion mezi asijskou a kreolskou kuchyní (a pokud vám nabídne své suši, rozhodně neříkejte ne) –, bar a samozřejmě spa. Každá vila se pak může chlubit obrovskou terasou s výhledem na západ slunce.

DENIS PRIVATE ISLAND, noc od 30 000 Kč

Malý ostrov jménem Denis je ideální místo, když chcete zapomenout na svět kolem sebe. Nachází se na severním okraji seychelské laguny a kolem není nic než Indický oceán. Nachází se zde farma, chová se tu drůbež a skot. Najdete tu i bylinkové zahrádky.

To vše pak putuje přímo na váš stůl. Vedení hotelu si zakládá na udržitelné turistice, a pokud máte zájem o přírodu, můžete se do pomoci životnímu prostředí i sami zapojit.

NORTH ISLAND, noc od 198 000 Kč

Jestli se chcete stát novodobými Robinsony Crusoy a celé dny strávit o samotě na bílé pláži, pak je malý ostrov, jen patnáct minut helikoptérou od letiště v Mahé, váš vysněný ráj.

Jen místo Pátka občas zahlédnete osobního asistenta, který splní každé vaše přání – třeba půlnoční večeři od michelinského kuchaře, potápění v korálové zahradě nebo masáž za zvuku příboje. Kromě vily s bazénem dostanete i klíčky k vlastní bugatce, takže se můžete vydat na projížďku palmovým hájem. P. S.: Právě tady své líbánky trávil George Clooney s Amal. 

RAFFLES, noc od 30 000 Kč

Jen patnáct minut helikoptérou od letiště v Mahé najdete ideální místo, kde uniknout každodennímu stresu. Krásný hotel leží kousek od prehistorického lesa Vallée de Mai, kde můžete obdivovat tropickou přírodu. A když se budete chtít vydat na delší výlet, hned vedle leží ostrov La Digue, na kterém nesmí jezdit žádná auta – zato kolo si můžete půjčit na každém rohu. 

JA ENCHANTED ISLAND, noc od 30 000 Kč

Tenhle malý ostrov si zamilujete. I proto, že leží jen pár minut lodí od hlavního města Victorie na ostrově Mahé, a tudíž si své trosečnictví můžete kdykoli rychle rozmyslet. Nachází se navíc v uskupení malých ostrůvků, a když je odliv, můžete se snadno projít z jednoho na druhý i pěšky