Pokud hledáte inspiraci na skvělé místo, kam jet letos na dovolenou, tohle není článek pro vás. Všech top 10 nejžádanějších lokací z Airbnb, které nám dodala přímo centrála americké ubytovací platformy, je totiž běžně zabukovaných na několik týdnů až měsíců dopředu. Tak třeba příští rok…

Dům na stromě přímo ve městě

Secluded Intown Treehouse, Atlanta, USA

V letech 2016 a 2017 to bylo nejpoptávanější místo na Airbnb a stále se drží na úplné špičce. Do konce letošního roku je tento treehouse, který je složený ze tří krásně vybavených dřevěných kabinek a nachází se v Memorial Parku v Atlantě, vybukovaný.

Relax na břehu oceánu

Exceptional Private Property Beach, Governador Celso Ramos, Brazílie

Až osm hostů se vejde do této moderní haciendy s panoramatickým výhledem na vlny Atlantiku, v nichž se prohánějí delfíni a velryby. Je tu k dispozici soukromá pláž a také dva „caseiros“, tedy domovníci, kteří se postarají o to, abyste si pobyt náležitě užili – ať už budete rybařit na loďce, která je součástí pronájmu, nebo radši vyrazíte na windsurfing.

Kamenný úkryt

I Sette Coni – Trullo Edera, Cisternino, Itálie

Krásná příroda, nádherné výhledy a božské ticho. To je kamenný dům, který je podle všeho nejlepším útočištěm před uspěchaným světem. Můžete si přečíst knížku ve stínu olivovníku nebo vyrazit na espresso do dlážděných uliček nedalekého přístavního města. Ani na pláž Středozemního moře to není daleko…

Apartmán u Lago d’Iseo

Lussuoso, Vista Incantevole, Riva di Solto, Itálie

Kousek od Bergama je jezero Lago d’Iseo, což je menší a méně známý bratříček Lago di Garda. Ale je tam minimálně stejně krásně, zejména pokud si pronajmete apartmán s vlastním bazénem, tenisovým kurtem a výhledem na jezero a nedaleké Dolomity.

Treehouse na Bali

Balian Treehouse, Bali, Indonésie

Mezi palmami, s krásným bazénem a velkou zahradou, přitom jen kousek od pláže. Takový je dům na Bali, který si sice říká treehouse, spíš to ale je zděný domek s dřevěnou nástavbou. To nic nemění na tom, že vypadá nádherně. A jak zdůrazňují hostitelé, v okolí není žádný McDonald’s ani Starbucks, ale řada místních bister a restaurací se skvělou asijskou kuchyní.

Romantická chýše pro dva

Romantic cabana with view, El Caimo-Armenia, Kolumbie

V srdci kávového regionu na úpatí And si můžete pronajmou tuhle speciální chatu, kterou hostitelé očividně připravili jako romantickou skrýš pro všechny, kteří si chtějí užít soukromí, klid a vstávání za zvuků cikád a ptačího zpěvu. Chata je umístěna na malé biofarmě, jejíž hlavní pěstovanou plodinou je vedle tropického ovoce i aloe vera.

Marocká kasba

Private 3 bedroom riad, Marrákeš, Maroko

Soukromá rodinná pevnost (arabsky kasba) v živé čtvrti Dar el Bacha, kousek od súku v centru Marrákeše, nabízí turisticky přívětivý komfort v klasickém severoafrickém stylu. Zdobné ornamenty a perské koberce doplňuje na dvorku bazének na osvěžení a střešní terasa. Ubytovat se zde může pár, stejně jako parta až sedmi lidí.

Vila na jihu Itálie

La Salentina, Tricase, Itálie

V samém cípu italského podpatku si můžete pronajmout vilu se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a parádním výhledem na moře. Dát si ráno espresso na terase, nechat děti vyblbnout na houpačce a houpací síti, na oběd zajet na čerstvou rybu dolů k moři do Marina Serra a večer si dát skleničku bílého opět na terase… Také se tam vidíte?

Kanadská chata v divočině

Unique Cob Cottage, Mayne Island, Kanada

V úžině, která spojuje Vancouver s Pacifickým oceánem, se nachází ostrov Mayne. V panenské přírodě se ukrývá kamenná chata se stylovým dřevěným interiérem a krbem. Trošku připomíná hobití obydlí, jen v reálné velikosti.

Forbes Life podzim 2018
Předplatné Forbesu Forbes Life podzim 2018 Speciální vydání

Podzemní hobitín

Underground hygge, Washington, USA

Uprostřed národního parku v severozápadním koutě Spojených států je vstup do Středozemě. Alespoň tak vypadá ubytování, které má nocležníky vtáhnout do tolkienovského světa. Jen pozor, v zimě vám sníh může zavát kulaté dveře do vaší představivosti!