skip to main content

Designové bábovičky i miniuniverzita. Nejstylovější dárky ke Dni dětí

Na poslední chvíli můžete pořídit designové úlovky pro své ratolesti, ze kterých se mohou radovat nejen v rámci Mezinárodního dne dětí, ale po celý rok. Ať už se jedná o knihy, výtvarné potřeby, nebo hračky, vybrali jsme pro vás záležitosti, do kterých se vyplatí investovat.

Set na písek, Wild Moon, 1090 korun

Reklama

Bábovičky tak půvabné, že si s nimi budete chtít hrát na písku sami. Vysoká cena je nejen za jejich distingovaný vzhled, ale především kvůli materiálu. Dánská značka Konges Sloejd hračku vyrobila z tritanu, což je surovina, která je recyklovatelná a neobsahuje škodlivou chemikálii BPA.

Flowers & Dinosaurs University, Book Therapy

Projekt designového knihkupectví slibuje, že každý měsíc pošle vašemu dítku dvě knihy. Měly by na míru věku hravou a zároveň poučnou formou rozvíjet jeho osobnost. Program je vhodný už pro úplná miminka a počítá s dětmi do osmi let. Můžete si také zvolit měsíční, půlroční či roční členství. Vzhledem k titulům v angličtině má toto abonmá úspěch i v Rakousku, Německu nebo Maďarsku.

Ježek, Koh-i-noor Hardtmuth, 1740 korun

Reklama

Pastelky lokální produkce s historií jsou nejen okrasou dětského pokoje, ale zároveň velmi praktické. Nemusíte je hledat ani nikam namáhavě uklízet. Vaší ratolesti zajistí kreativní vyžití a zároveň ji bude bavit tužky zapichovat zpět jako bodliny ježka.

Promítací pohádka, Kouzelné hračkářství, 199 Kč / 24 snímků

Díky minipromítačce s obrázky si můžete snadno vytvořit rituál: před spaním promítejte na stěnu i strop příběh, který vám dítě odvypráví samo. Obrázky jsou sice návodné, ale zároveň nechávají velký prostor fantazii.

Náramek, Neva Oslo, přibližně 20 tisíc korun

A na závěr jeden dárek pro maminky, který si ale ve výsledku najde cestu i k dceři. Náramek od Slovenky Zuzany Spustové nosí i topmodelka Natalia Vodianova. Jedná se o ručně vyrobenou šňůrku s diamantovou iniciálou jména vaší ratolesti.

Ve Francii se takový šperk věnuje už ku příležitosti narození miminka, v Čechách si k podobné tradici teprve hledáme vztah. Je samozřejmě nákladná, ale zároveň může sloužit jako osobní talisman: nejdřív šperk nosí matka, pak ho věnuje své dceři či synovi na památku.

Reklama
Reklama