Zpěvačka Jana Kirschner je sice v Česku a na Slovensku celebritou, ale v Anglii, odkud tvoří, žádný hvězdný status nemá. Do Prahy přijela na pár hodin odehrát koncert a ještě večer odletěla zpět do Londýna, kde žije přes deset let. Dekádu ji shodou okolností také trvalo udělat novou desku, která vznikala pomocí patnáctiminutových bloků.

„Prosadit se v Británii? To bych mohla, kdybych se soustředila na niche segment a opravdu do toho začala šlapat. Na prvním místě jsem ale matka,“ prozrazuje Jana Kirschner v rozhovoru. Nerada prý také dělá hudební kompromisy, které by učinily její tvorbu přístupnější pro masy.

Album pod názvem „Obyčajnosti“ vzniklo během covidu a hudebníci, kteří se na něm podíleli, nyní hrají s irskou zpěvačkou Roisin Murphy.

Kirschner také přiznává, že promo k nové desce vznikalo úplně jinak, než jak byste si u známých hudebních interpretů představovali. „Rozdala jsem foťáky rodině a bylo to všechno velmi rychlé. Samozřejmě bych si přála tu okázalou produkci, ale nemám na to čas,“ směje se.

Jak mohla Jana Kirschner podepsat smlouvu, ve které na polovinu jejích výdělků měl nárok manažer? A proč raději žije v Londýně v malém bytě, než aby sklízela plody slávy v Česku a na Slovensku? Dozvíte se v novém díle podcastu Forbes Life!