skip to main content
Jak být lepší

Do cíle pohodlněji. Triky v Google mapách, které byste měli znát

Až se budete chtít o víkendu dostat na chalupu ke známým nebo dojet na výlet, vyzkoušejte následující triky v Google mapách – dostanete se do cíle pohodlněji a ve větším klidu.

Nikdy už nehledejte, kde jste zaparkovali: Google mapy umožňují nastavit polohu zaparkovaného auta. Stačí kliknout na vaši aktuální polohu (modrá tečka) a zvolit možnost Nastavit jako parkovací místo.

Reklama

Sdílejte polohu s autem za vámi: Jedete na společný výlet více auty? Sdílejte svou polohu, ať se při cestě vzájemně neztratíte. To samé udělejte, až se rozdělíte na procházce. Opět klikněte na modrou tečku a zvolte možnost Sdílení polohy. Trasu sdílejte přes možnost Sdílení tras.

Nastavte si vaše místa: Nebaví vás pokaždé zadávat adresu bydliště? Nastavte si ji v mapách dopředu. Stejně tak dostaňte do aplikace i místa, která navštěvujete často. Nastavení najdete pod štítkem Vaše místa.

Udělejte si seznam míst, která chcete navštívit: Už se vám stalo, že jste chtěli jít na kávu, ale nevěděli jste kam? Ukládejte si do map místa, která chcete v budoucnu navštívit. Klikněte na vámi vybraný podnik, zvolte možnost Uložit a přidejte do Míst, která chcete navštívit.

Reklama

Orientujte se i bez připojení: Jestli míříte do oblasti, kde pravděpodobně nebudete mít přístup k internetu, stáhněte si mapu oblasti dopředu. Zadejte místo, například České Budějovice, klikněte na název v bílém rámečku a dále na tři tečky v pravém horním rohu. Zvolte možnost Stáhnout offline mapu a vyberte vámi preferovaný výřez.

Najděte místa, na která jste zapomněli: Nemůžete si vzpomenout, jak se jmenovalo to malebné město v Portugalsku, kde jste byli minulý rok? Podívejte se do nabídky na Vaše časová osa, kam – pokud máte povolené sdílení polohových služeb – se vám ukládají všechny navštívené lokality. Pokud se vám nelíbí, že Google ví, kde jste byli, podívejte se na návod, jak sdílení polohových služeb vypnout.

Nejlepší trasa veřejnou dopravou: Jestli se vydáváte na cestu hromadnou dopravou, klikněte na ikonu vlaku a zvolte Možnosti. Zde si můžete vybrat preferované způsoby dopravy nebo trasy s nejméně přestupy. Můžete zde zvolit i trasu s bezbariérovým přístupem.

Vyhněte se poplatkům: Pokud nechcete jet po dálnicích, klikněte na tři tečky u zvolené trasy, pak na Možnosti trasy a vyberte, čemu se chcete po cestě vyhnout.

Změřte si jakoukoli vzdálenost mezi dvěma místy: Chcete vědět, jak daleko od sebe je Harrachov a Špindlerův Mlýn? Klikněte na výchozí bod, scrollujte v profilu místa a zvolte možnost Změřit vzdálenost. Pak už stačí jen pohybovat mapou.

Reklama
Reklama