skip to main content
Jak být lepší

Domácí práce, kterou dělá Gates i Bezos. Zbaví vás stresu a nakopne představivost

Myslíte si, že miliardáři doma nic nedělají? Omyl. Jeff Bezos a Bill Gates, dva nejbohatší muži planety, nedají v domácnosti dopustit na stejnou aktivitu – mytí nádobí. 

Jeff Bezos ho prý myje každý den v rámci večerní rutiny, Bill Gates si tuto činnost podle všeho dokonce užívá.

Reklama

Říkáte si, proč se tito muži ručním mytím nádobí zatěžují, aniž by museli? Ukazuje se, že právě tato činnost (i když není tak sexy jako třeba meditace nebo jóga) má blahodárné účinky. A to nejen na psychické zdraví.

Reklama

Studie Floridské státní univerzity odhalila, že mytí nádobí pomáhá dostat se do stavu „mindfulness“, tedy stavu, kdy plně věnujete pozornost tomu, co právě děláte. A to má pozitivní dopady na míru pociťovaného stresu.

Stejný experiment ukázal, že mytí nádobí, navzdory své nezáživnosti, nakopává u lidí inspiraci a kreativitu.

Navíc tato studie poukazuje na fakt, že mytí nádobí může být klíčem k úspěšnému a vyrovnanému vztahu. Profesor Daniel Carlson z University of Utah, který studii vedl, při studiu dat o manželském soužití přišel na to, že pokud partneři mezi sebou starost o tuto monotónní aktivitu nesdílejí, přináší to nejvíce partnerské nespokojenosti. Žádná jiná domácí činnost se ve sdíleném partnerském životě neukázala tak klíčová jako právě starost o nádobí.

Tak šup ke dřezům. Nejlépe s vašimi drahými polovičkami.

Reklama
Reklama