Advent se blíží závratnou rychlostí a s ním i jeho neodmyslitelná součást: adventní kalendáře. Těch čokoládových pro děti jsou plné samoobsluhy, ale neměli byste zapomínat také na sebe! Život je bohatý, tak proč si nedopřát i bohatý advent? Tady jsou naše tipy na ty nejzajímavější adventní kalendáře pro dospělé, které si můžete letos pořídit.

Janek + Coffeespot + Žufánek

Tenhle adventní kalendář voní, chutná a taky pěkně píše, jak se chlubí sami jeho autoři. Dodává se ve třech variantách s mírně obměněným složením a cenou (od 2099 korun do 3099 korun), ale to zásadní je ve všech stejné. Víc než půl kila luxusní čokolády z Čokoládovny Janek, vyhlášené pálenky z Lihovaru Žufánek a k tomu vánoční kávové směsi z pražírny Coffeespot. Ďábelská kombinace.

Dior

Adventní kalendář od Dioru nejen že úžasně vypadá, ale je plný prvotřídních pokladů. Kromě ikonických parfémů jako Sauvage nebo Miss Dior v něm naleznete i další kosmetiku, svíčky, ale třeba i vánoční dekorativní hvězdu. K dostání je za 470 liber, tedy přibližně 13 tisíc korun.

Sonnentor

Na Vánoce to musí doma vonět a na to jsou v Sonnentoru specialisté. Jejich speciální adventní edice ukrývá dvacet čtyři různých biočajů, každý z nich má na přebalu básničku. Rozkládací krabička je vánočně ilustrovaná a poslouží po rozložení jako hezká dekorace. Stojí 135 korun.

Diptyque

Kosmetická značka Diptyque nedávno otevřela svůj butik v Praze a také uvedla opulentní adventní kalendář dokonce s pětadvaceti poklady, jako jsou svíčky, parfémy nebo mýdlo. Stojí 370 liber, tedy zhruba deset tisíc korun.

Mixit

S tímhle kalendářem během adventu nebudete mít hlad. V šestadvaceti krabičkách najdete müsli, oříšky, kaše, preclíky nebo mandle v čokoládě. K dispozici jsou přitom i varianty bez lepku nebo bez mléka. K dostání za 1399 korun.

L’Occitane

Tohle jsou malé Vánoce ještě předtím, než přijdou ty opravdové. Čtyřiadvacet osvědčených produktů i žhavých novinek od francouzské značky L’Occitane na péči o tělo, vlasy i kůži. Kdo by za 55 liber, tedy zhruba šestnáct set korun, odolal?

Vzorky whisky

Komu dosud chyběl čistě alkoholický adventní kalendář, právě se dočkal. V tomto najdete dvacet čtyři miniatur o objemu 0,04 litru a v nich whisky z osvědčených palíren ve Skotsku a Irsku zahrnující vyhlášené i méně známé značky. Stojí 2499 korun.

Lush

Další tip pro ty, kdo se chtějí během adventu rozmazlovat. Koupelové pěny, balzám na ruce, mýdlo, tělový krém… to vše najdete mezi pětadvaceti překvapeními v adventním kalendáři značky Lush. A navíc zabalené do kufříku z limitované edice od studia Arthouse Limited, který můžete používat celý rok. To vše pořídíte za šest a půl tisíce korun.

KoRo

Po celém roce bude potřeba nabrat energii, a tak určitě přijde vhod i kalendář plný energetických kuliček od značky KoRo. Najdete v něm různé příchutě od ovocné, sladké, oříškové až po pikantně čokoládovou. Kuličky jsou z rostlinných ingrediencí a poslouží skvěle třeba jako svačinka na cesty. Cena kalendáře je 987 korun.

Nespresso

Povinnost pro milovníky kávy. V adventním kalendáři najdete dvacet čtyři rozdílných kapslí Nespresso včetně tří, které vznikly ve spolupráci s vyhlášeným francouzským cukrářem Pierrem Hermé. A v posledním okénku i speciální bonus. Prodává se za 1090 korun.

Myšák

No dobře, ani čistě čokoládový adventní kalendář nakonec nechybí. Ale o tenhle se s dětmi nebudete chtít dělit. Vyrobený je sice pro cukrárnu Myšák, my ale k pojídání čokoládiček z tohoto designového dílka doporučujeme zapnout Grandhotel Budapešť. Wes Anderson approves.