Seychely jsou ráj na zemi. O tom není potřeba vést dlouhou diskuzi. Na rozdíl od okolních ostrovních států v Indickém oceánu dokáží nabídnout vše – bílé pláže, moře s korálovými útesy ale i tropický prales. Kdyby měl ostrov dostat hodnocení od poroty, dostane pět hvězdiček z pěti.

Jestli jste na ostrově zatím nikdy nebyli, doporučujeme začít u hlavního ostrova Mahé. I samotná cesta na něj je příjemná. Pokud zvolíte letecké společnosti Emirates i Qatar Airlines, pak se cesta rozpadne na dva zhruba pětihodinové lety s krátkým přestupem. To znamená, že stihnete v klidu usnout (nebo vidět pár hollywoodských blockbusterů), zároveň vás nebude bolet celé tělo.

To nejlepší ale začne po příletu. Hned na letišti doporučujeme půjčit si auto (pozor, Seychely jsou mimo jiné bývalá britská kolonie, to znamená, že je volant je na pravé straně). Jasně, ty kruhové objezdy budou chvíli potřebovat krátkou mentální rozcvičku, ve zvykání ale pomůže i maximální rychlost 50 km/h, která je prakticky na celém ostrově. Takže se můžete směle vydat na cestu k hotelu.

Kdybychom měli jmenovat jen jeden mezi všemi, pak si alespoň několik dní užijte v pětihvězdičkovém Constance Ephelia, který se rozpíná ve vlastní zátoce a přístup k němu obrůstá háj vzácného magrovníku. Pokud chcete zažít všechny výhody rezortu a přitom mít stále pocit, že jste z části na opuštěném poloostrově je pro vás totiž tenhle luxusní rezort jako stvořený.

Foto Constance Ephelia

Že se vám nechce opustit brány hotelu? Není nic jednoduššího, než si v rozlehlém areálu půjčit kolo, zahrát tenis či sqaush, vyzkoušet různé vodní sporty, proplout zálivem mangrovníků, nebo si třeba zacvičit jógu. A pak je tu samozřejmě svět sám pro sebe – místní spa, kde se zastavil čas a jediné, co po vás zde chtějí, je odprostit se od starostí všedních dní.

Foto Constance Ephelia

Spokojená duše je samozřejmě důležitá, dobře naplněný žaludek je ale skoro stejně podstatný. I v tom jsou na Seychelách mistři. Místní kuchyně si naštěstí z dob, kdy ostrovu vládli Britové, příliš nevzala. Naopak se chytře inspirovala další tehdejší kolonizátorskou velmocí, která ostrovní stát dlouhou dobu zahrnovala pod svou vlajku – Francií. A když vyhlášenou francouzskou kuchyni spojíte s kreolskými kořeny, vznikne skvělá kombinace tradiční a exotické chuti.

V rezortu pak najdete pět restaurací, každou zaměřenou na jiný styl kuchyně. Ta kreolská se jmenuje Seselwa a při jídle bude atmosféru dokreslovat místní živá hudba. Skvělé jídlo najdete i za branami hotelu. Kromě restaurací, z nichž většina má svou adresu v hlavním městě ostrova Mahé.

Foto Constance Ephelia

Co má ale Constance Ephelia zcela výjimečného, je poloha. Nejen, že resort leží mezi dvěmi plážemi – a na další dvě můžete pěšky dojít přes malý tropický les – nachází se také na úpatí Morne Blanc, jedné z nejvyšších hor na celých Seychelách.

A právě na ní je mnoho možností na krátké i delší výlety, jejichž stezky vedou na přímo na dech beroucí vyhlídky. Jen pozor, nevyrážejte na výšlap v pozdním odpoledni, na ostrově se brzy stmívá a cesty jsou vhodné pro zkušenější chodce.

Nechce se vám chodit na dlouhý výlet, ale vyhlídku byste ocenili? V pořádku, i s touto variantou se počítá. V Constance Ephelia pro vás mají přichystaný vlastní vrtulník, s kterým můžete obletět celý ostrov.

Foto Constance Ephelia

A že i to vás dočista vyčerpalo? Pak zasloužíte dlouhý odpočinek ve vile s vlastním bazénem. Právě tam se při západu slunce totiž relaxuje nejlíp.

Foto Constance Ephelia