skip to main content
Investice

Dříve vtip, dnes realita. Tesla míří do nejzásadnějšího akciového indexu S&P 500

Na stránkách S&P Global se včera objevila novinka, která nutně musela potěšit všechny býčí investory Tesly. Uvádí totiž, že se akciový titul Muskovy automobilky stane součástí indexu S&P 500, který je považován za hlavní benchmark a zřejmě nejlepší indikátor toho, jak se akciovému trhu daří.

Reakce na sebe nenechaly čekat a titul s tickerem TSLA, který se součástí indexu stane 21. prosince letošního roku, po skončení regulérních obchodních hodin skokově poskočil o zhruba 13 procent.

Koho v S&P 500 nahradí, se zatím neví. Stejně jako se zatím neví, zda tam Tesla poputuje díky své velikosti najednou, nebo ve dvou tranších. Jen dodejme, že s tržní kapitalizací přesahující 400 miliard dolarů se Tesla dostane v S&P 500 mezi desítku největších firem.

Reklama

V konečném důsledku o zařazení do indexu rozhodla komise, nicméně bylo třeba splnit i několik formálních náležitostí, z nichž zmiňme například sídlo v USA, většinu akcií v rukou veřejnosti, minimálně rok od IPO či pozitivní (ziskovost podle GAAP standardů) součet čtyř předchozích kvartálů včetně toho aktuálního.

Jakkoli Muskův Twitter byl stran tématu zatím nezvykle klidný a zaměřený spíše na dění ve SpaceX, ve finančních koutech internetu jde snad o nejžhavější téma.

Nejen gambleři z Redditu totiž sází na další růst, který by kromě hypu mohl způsobit prostý fakt, že každý podílový fond, ETF či zkrátka kdokoli kopírující S&P 500 bude muset Teslu mezi své koně přidat, pokud tak již neučinil.