Po zimě už jste si jistě zkontrolovali výbavu v autě, ale raději to udělejte ještě jednou. Vsadíme se, že vám tam chybí Hever. Tedy dubnový Forbes s Pavlem Juříčkem na titulce, jehož zvedáky jezdí ve většině autokufrů, které můžete v Evropě otevřít. Těžkou váhu českého byznysu, která je dnes v žebříčku nejbohatších Čechů, dvakrát vyhodili z fabriky na zámky (Brano – zavírá samo!), až se rozhodla ji koupit. A pokud vás spíše zajímá, jak dostat michelinskou hvězdu, jak vyrobit gramofon za 400 tisíc či jak obelstít smrt, jste u nás doma.


Jízda na buldozeru

Pavel Juříček udělal z továrny Brano kolos, který dodává autodíly od Jaguaru po Bentley. Přesto tenhle hromotluk z Opavy působí jako ten nejobyčejnější miliardář, na jakého byste mohli natrefit. S polovinou dělníků si tyká, jezdí starou audinou a v rodinné vile má podnájemníky.


Pozor, vizita!

Velká story o zdravotnictví a nejbohatších Češích. Je libo dvojčata od Andreje Babiše, kyčel od Tomáše Chrenka či vyšetření od Marka Dospivy? Právě jeho Penta ovládla už čtyři špitály a nakupovat chce dál.


Akcie – do roka a do dne

Jak to bude s vývojem cen akcií, popisuje ekonomický stratég a náš spolupracovník Aleš Michl.


Víc socha než gramofon

_MTF1764
Otec a syn z malé firmy 440 Audio začali dělat gramofony, které vám zvednou tep, i když se na nich právě nebude točit žádné elpíčko.


Pan Butik

Champs Élysées v Paříži, Pátá avenue v New Yorku nebo Causeaway Bay v Hongkongu. Tomáš Bača se svou firmou EyeLevel dává podobu butikům na těch nejprestižnějších světových adresách.


Fuck-Up

Jindřich Fáborský utopil milion a půl v nepovedené marketingové konferenci v Londýně a co si z toho můžete odnést vy.


Pod peřinou

Vagner

Spí na nich polovina Hollywoodu, ale nejvíce se jich prodá v Praze. Karel Vágner přivedl do Česka švédské postele Hästens a změnil Vinohradskou třídu na ulici luxusního spaní.


Chce to změnu

Šéf České spořitelny Tomáš Salomon třese největší tuzemskou bankou a má jasný plán: do tří let musí mít pět milionů fanoušků. Už kvůli tomu udělal koncert pro 10 tisíc zaměstnanců.


Restart

Nová rubrika o lidech, kteří narušili zaběhlé koleje a rozhodli se kopnout do vrtule a kompletně změnit svůj život i byznys. Průkopníkem je Václav Binar, muž, který odešel ze světa korporací, aby začal vařit čaj pro hipstery.

Budeme rádi, když nám napíšete. Co bylo super, co se vám líbilo, co méně a co vůbec. Forbes děláme pro vás a bez vaší zpětné vazby budeme poloviční!

obalka