Po dvou letech pokažených koronavirem se v německém Kolíně nad Rýnem koncem srpna znovu uskutečnila herní přehlídka Gamescom v plnohodnotné podobě. Byla sice o něco skromnější než v předpandemických časech, i tak ale nabídla zajímavý vhled do toho, na co se hráči mohou v nadcházejících měsících a letech těšit. Pojďme se ohlédnout za deseti hrami, které v Německu zazářily.

Dune Awakening

Duna je v kurzu, a nebavíme se jen o loňském filmu, který zpopularizoval předlohu Franka Herberta. Na písečnou planetu se podíváme i v seriálu HBO, chystá se strategie Dune: Spice Wars a nově víme i o survival multiplayerovém dobrodružství Dune Awakening, které nezastírá, že se v novém filmu zhlédlo. Slibuje otevřený svět i stavění základen.

Gotham Knights

V kurzu je také Batman, který se nejnovějšího filmu dočkal letos, a tak není divu, že se z jeho vesmíru chystá také nová hra. Netopýří muž v ní sice bude chybět, temné město Gotham ale skýtá i bez něj dost zajímavých charakterů, aby nás tohle RPG z otevřeného světa mohlo bavit. Vychází už letos 21. října.

Lies of P

Jedna z nejslibněji vypadajících her z výstavy. Nesmlouvavá akční hra ve stylu Dark Souls, jejímž hlavním hrdinou je Pinocchio, se představila v novém traileru a zaujala stylizací, atmosférou a zasazením do steampunkového světa. 

Dead Island 2

Prezentace akce z otevřeného světa zamořeného zombies, která se odehrává v Kalifornii, byla vyvrcholením zahajovací show Opening Night Live. Dead Island 2 byla poprvé oznámena už v roce 2014, její vývoj se však neobešel bez problémů a opakovaně se měnil i vývojářský tým. Nyní na něm pracuje britský tým Dambuster Studios a slibuje hru vydat v únoru příštího roku.

Where Winds Meet

Další akce z otevřeného světa, tentokrát ale s velmi netradičním zasazením. Where Winds Meet se bude odehrávat ve středověké Číně, pracuje na něm čínské studio Everstone Games a vypadá jako mix mezi Assassin’s Creed a Ghost of Tsushima. Slibuje velkou míru svobody, hodně hráčských voleb i fantasy prvky.

The Callisto Protocol

Hororová akce od Glena Schofielda, autora úspěšné série Dead Space, patří k nejočekávanějším titulům letošního roku. Vychází 2. prosince. Na Gamescomu to potvrdila dalším trailerem, slibuje zajímavé vylepšování zbraní, ale i souboje na blízko, které prý mají tvořit více než polovinu všech střetnutí ve hře.

High on Life

Velmi originálně působící sci-fi střílečka, kterou mají na svědomí autoři Ricka a Mortyho. Slibuje svět, v němž lidé slouží jako drogy pro mimozemšťany, objevují se v něm mluvící zbraně a řadu dalších absurdních výjevů. Spatříme ho už letos, hra vychází 13. prosince.

Hogwarts Legacy

Po dlouhé době se chystá i hra ze světa Harryho Pottera a vypadá slibně, což potvrdil i nový trailer. Nedočkáme se ji ale bohužel letos, jak se původně slibovalo, ale až počátkem příštího roku. Bude se odehrávat před událostmi z knižní heptalogie.

Wyrdsong

Tajemný teaser nám toho neřekl mnoho, ovšem Wyrdsong slibuje velké věci zejména tím, kdo za ním stojí. Studio Something Wicked je složené z ostřílených vývojářů, kteří mají za sebou práci na sériích Fallout či Dragon Age, a nepřekvapí, že i jejich chystaný titul je z žánru RPG, tedy her na hrdiny, stejně jako dvě zmíněné klasiky. Vydání hry je ale bohužel daleko.

The Last Oricru

Jako zástupce české scény vybíráme The Last Oricru, dlouho vyvíjené drsné akční RPG, které se rovněž inspiruje u již zmíněných Dark Souls. Slibuje tedy nesmlouvavou obtížnost, ale i možnost kooperace ve dvou. Na Gamescomu mělo studio Gold Knights velký stánek a oznámilo i datum vydání: 13. října.