skip to main content
Kosmetika

Eau de Space. Nasa uvádí vlastní parfém, který voní po ozónu a horkém kovu

Parfém, který voní jako beton, tráva v okolí Serpentine Gallery, nebo dokonce sperma, už známe. Ale vůně vesmíru je novinkou, která se k široké veřejnosti snaží dostat přes crowdfundingovou kampaň

Reklama
na Kickstarteru.

Původně byl parfém pod názvem Eau de Space vyvinut už před lety chemikem Stevem Pearcem, kterého Nasa kontaktovala už v roce 2008, aby pro astronauty vytvořil vůni vesmírné stanice Mir.

Reklama

Pearce na vývoji vůně, která měla být součástí tréninkového programu budoucích návštěvníků kosmu, pracoval i s astronauty samotnými. Začlenil hlavně jejich poznámky, že vesmír voní po „ozónu, horkém kovu i smaženém steaku“.

„Je to tam cítit jako pistole, ze které se právě vystřelilo,“ řekla před lety v rozhovoru pro CNN astronautka Peggy Whitson. Hořké, zvláštní niche vůně jsou momentálně velmi trendy. Zřejmě pro harmoničtější skladbu jsou do vůně Eau de Space přidány ještě nóty rumu a malin.

Po Eau de Space, jejíž lahvička stojí 800 korun, má být uveden i parfém Smell of the Moon, jehož vůně má odkazovat k Měsíci.

Reklama
Reklama