Být v týmu firem, jako jsou Tesla nebo SpaceX, je určitě snem mnoha z nás. A pokud už se vám poštěstí, že se dostanete na pohovor přímo před vůdčí osobnost obou společností Elona Muska, měli byste se připravit zejména na jednu otázku.

Miliardář a technologický podnikatel před lety na Světovém vládním summitu v Dubaji odhalil, jakou otázku pokládá v podstatě všem, kteří pro něj chtějí pracovat.

„Řekněte mi svůj životní příběh a rozhodnutí, která jste na své dosavadní cestě učinili a proč, a také mi popište nejtěžší problémy, na kterých jste dělali a jak jste je vyřešili,“ uvedl podle Musk a dodal, že tato otázka je pro něho „velmi důležitá“.

„Lidé, kteří opravdu vyřešili daný problém, přesně vědí, jak k jeho řešení dospěli, a znají i malé detaily,“ vysvětloval Musk. A dodal k tomu, že lidé, kteří jen předstírají, že problém vyřešili, popisují jen jednu úroveň problému a v ní se „zaseknou“.

Pokud byste se tedy náhodou dostali na pohovor až před Muska, už víte, kolem čeho se bude vaše povídání alespoň zčásti točit. Otázka ale může být inspirující i pro vlastníky firem či HR manažery, kteří hledají do svého týmu ty nejlepší pracovníky.

Poslechněte si rozhovor s Elonem Muskem na Světovém vládním summitu v Dubaji (pasáž o výběru lidí začíná v čase 30:30):