Ve čtvrtek vychází nové vydání našeho speciálu Forbes Woman. A na obálce je nejúspěšnější česká popová zpěvačka. Ewa Farna. 

Proč právě Ewa Farna? Vždycky jsme ji chtěli mít na obálce. Ewa Farna pro nás představuje opravdickou Forbes Woman, ženu s obrovskou energií, ženu talentovanou, ženu originální, osobitou a taky sebevědomou a cílevědomou.

Tahle zpěvačka, která má za sebou už skoro dvacet let na hudební scéně, zná showbyznys v jeho nejryzejší podobě. Nejen proto, že do něj vstoupila, když jí bylo jenom dvanáct.

Teď je jí čerstvých třicet. Nedávno vyprodala O2 arenu, jejím jevištním třicátinám aplaudovalo patnáct tisíc lidí v hale, a pak taky řada renomovaných kritiků, kteří koncert označili za událost sezony.

Pro obrovský úspěch své narozeninové show se rozhodla Ewa druhý koncert přidat na březen příštího roku, i když to nebylo původně v plánu. Druhý koncert se vyprodal za patnáct hodin od spuštění předprodejů. 

Na Instagramu ji sleduje téměř 700 tisíc lidí, na Facebooku dokonce téměř 900 tisíc (a Ewa tuhle platformu rozhodně nepovažuje za mrtvou sociální síť). Její klipy mají na YouTube přes 470 milionů zhlédnutí, odzpívala 1700 živých koncertů a k tomu pořád prodává i fyzické nosiče.

Její zatím poslední deska Umami byla recenzenty označená za osobitý generační manifest a Ewa za ni loni dostala i dvě prestižní ceny Anděl. 

Svůj úspěšný byznys si navíc Ewa řídí sama. Před deseti lety založila vlastní produkční společnost, agenturu a vydavatelství. A v jejím byznysu se jí mimořádně daří, jak Ewa popisuje ve velkém profilovém rozhovoru, který ve Forbes Woman zabral impozantních čtrnáct stran. 

Forbes Woman podzim 2023
Vydání Forbesu Forbes Woman podzim 2023

Její texty mají navíc sílu – v písních i na sociálních sítích, kde působí i jako osobitá influencerka. Žena, jejíž vzhled posledních deset let donekonečna rozebírají bulvární média i anonymní hejtři na internetu, dodává dalším ženám sebevědomí, sebedůvěru a sebeúctu. I když sama přiznává, že léta kritiku na svůj vzhled snášela těžko, dnes už jí nadhled nechybí.

„Dnes už jsem nad věcí. Už nejsem holčička, jsem žena, máma. Moje tělo nedávno odnosilo dvě děti. Mám své tělo v úctě. Ale ano, komentáře na můj vzhled mě chtě nechtě ranit musely, byť spíše na podvědomé úrovni,“ říká v rozhovoru.

Ewa Farná
Foto Anna Kovačič

I díky osobním zkušenostem dovede Ewa autenticky otevírat témata, která jsou pro řadu žen bolavá. Sharing is caring, říká se v anglosaském světě. A my můžeme dodat, ano, sdílení pomáhá. Na mnoha úrovních. 

Je to zřejmě největší interview, které Ewa Farna kdy poskytla. Na fotografiích, které pořídila Anna Kovačič v prostorách malostranského hotelu Augustine, Ewa Farna pózuje v osobitých modelech mladých českých designérů, vznikla tak i originální fashion story. „Ráda podporuju mladé talenty. Ve všech oborech,“ říká Farna.

Dalším silným příběhem letošního podzimního čísla je Zdena Mašínová. Letos oslavila devadesátiny, nedávno převzala na Pražském hradě nejvyšší státní vyznamenání od prezidenta Petra Pavla. Její životní osud je strhujícím příběhem jednoho neokázalého hrdinství.

Žena, která dodnes žije ve stínu statečnosti svého otce a činů svých bratrů, je sama nesmírně kurážnou ženou, která má co říct a jejíž svědectví je mimořádně silné. I proto její rozhovor obsáhl deset stran časopisu. Pro Forbes Woman s ní hovořil kolega Filip Saiver, jemuž zanedlouho vyjde i unikátní autorizovaná biografie Josefa Mašína, bratra Zdena Mašínové. 

Kolega Miroslav Němý přinesl do aktuálního vydání Forbes Woman zase jeden silný byznysový příběh. Spojuje se v něm sport, modeling, Harvard, McKinsey, americký jednorožec a největší kryptofond Evropy.

Uprostřed toho všeho stojí Líba Vošahlíková, COO Rockaway X. Její příběh je důkazem toho, jak je důležité nebát se velkých cílů a že naše zem je pořád plná nových a inspirativních příběhů s pozoruhodnými ženami v hlavní roli. 

V hlavní roli jednoho z nejzajímavějších filmů letoška, sci-fi Úsvit, se zas objevuje jedna z nejzajímavějších mladých českých hereček. Eliška Křenková si nechává říkat Líza a takový je i titulek rozhovoru, který s touto talentovanou mladou ženou vedl kolega Ondřej Kinkor. Vaši pozornost Eliška – Líza – přitáhne jako magnet. A podělí se s vámi i o svou další velkou vášeň, kterou je vedle herectví ještě fotografování. 

Violoncellistku Terezii Kovalovou už z Forbesu znáte, před čtyřmi lety se objevila na obálce únorového čísla coby tvář tehdejšího výběru 30 pod 30.

Od té doby ušla dlouhou cestu, jejíž součástí bylo i temné období. Z něho jí pomohla ven terapie psychedeliky. I o tom nám ve velmi otevřeném a upřímném aktuálním rozhovoru vypráví všestranná umělkyně, která nyní chystá i svou první autorskou desku.

A je tu toho mnohem víc. Jsou tu ženy, které šéfují v pivovaru, v automobilce, jsou tu špičkové právničky, developerky, první dámy farmaceutického byznysu. Je o móda, luxus i krása. Forbes Woman je tu, nenechte si ji ujít!