Americká IT společnost ServiceNow kupuje stoprocentní podíl v českém startupu UltimateSuite. V něm držel minoritní podíl také tuzemský fond Tensor Ventures, který si tak připisuje svůj vůbec první exit.

Hodnota transakce nebyla zveřejněna, nicméně podle odhadů Forbesu šlo minimálně o střední stovky milionů korun.

UltimateSuite se zabývá tím, co se v technologickém žargonu označuje jako „task mining“. Zjednodušeně jde o technologii, která se věnuje sběru a analýze dat, které ukazují jak (ne)dobře jsou ve firmách vykonávány jednotlivé činnosti.

Startup UltimateSuite byl založen před čtyřmi lety, přičemž po dvou letech získal investici právě od Tensor Ventures a investora Michala Rostock-Poplara. Tehdy šlo o desítky milionů korun. Mezi jeho klienty patří například Erste Bank, Société Générale nebo T-Mobile.

„Integrace naší technologie do platformy Now společnosti ServiceNow, která je jednou z největších světových firem v oblasti workflow, dává perfektní smysl a jsem velmi rád, že se firma rozhodla investovat do českých technologií a talentů,“ vysvětluje zakladatel UltimateSuite Robert Šamánek.

Šamánek bude pokračovat v ServiceNow, kde bude mít zároveň na starost i integraci UltimateSuite do portfolia nového majitele. ServiceNow je moloch, který ročně trží přes 7 miliard dolarů a je kótovaný na americké NYSE.