skip to main content
Cestování

Exotika nově a lépe. Čedok spouští přímé lety na Madagaskar či Maledivy

Palmy sklánějící se nad pískem tak, že jim úhel snad někdo musel vyměřit pravítkem. Tyrkysové moře, nebe jako z pohlednice… Komu se stýskalo, ať zbystří: Čedok spouští na léto prodej zájezdů na Madagaskar, Zanzibar, Maledivy a do Dominikánské republiky. Navíc přímými lety v Airbusu A330-200. To je přitom v Česku novinka, která všechny zmíněné cesty výrazně zkrátí.

„Jsem velmi potěšen, že můžeme nabídnout několik ochutnávkových letů do exotických destinací již toto léto. Zákazníci Čedoku tak budou moci zažít komfort dálkového letadla, který se stane od zimního letového řádu naším standardem při cestách do vzdálených míst,“ popsal ředitel cestovní kanceláře Stanislav Zeman.

Reklama

Pro cestovní ruch to znamená další optimistickou zprávu. Byť zatím turismus vzhlíží k předcovidovým rokům jen se sentimentálním povzdechem, lepšící se pandemická situace v Evropě spojená s rostoucím tempem očkování by to výhledově měla změnit.

Reklama

Větší nejistota však stále panuje ohledně jihovýchodní Asie, i proto se destinace zvolené Čedokem nacházejí v Indickém oceánu a v Karibiku.

Čtyři letní přímé lety jsou zatím předkrmem, od konce října ale budou začleněny do letového řádu napevno, i díky spolupráci s italskou leteckou společností Luke Air. Zmíněný Airbus A330-200 pojme na každou cestu téměř tři stovky pasažérů, Madagaskar by pak měla vystřídat Kuba.

A tento krok si pochvaluje i Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Jedná se o pozitivní a vítaný krok, který přispěje nejen k celkové obnově provozu, ale také zároveň rozšiřuje počet přímých linek. Nově oznámená letecká spojení jsou navíc plně v souladu s naší dlouhodobou strategií, tedy zajišťovat co nejširší nabídku destinací pro celou spádovou oblast našeho letiště, kterou tvoří přibližně osm milionů cestujících,“ říká.

Reklama
Reklama