skip to main content
Forbes Woman

EY bude mít novou šéfku. Magdalenu Souček vystřídá Martina Kneiflová

Poradenská firma EY v Česku mění vedení. Dosavadní šéfku Magdalenu Souček od začátku příštího roku nahradí Martina Kneiflová, partnerka daňového oddělení a vedoucí týmu poradenství v oblasti lidských zdrojů.

Ta zatím v regionu střední a jihovýchodní Evropy odpovídá za oblast mobility a imigrace a je zároveň členkou Komory daňových poradců České republiky. V EY pracuje více jak dvaadvacet let.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po ukončení studia nastoupila na pozici daňové konzultantky do společnosti Arthur Andersen, která se následně včlenila a stala součástí mezinárodní sítě EY. Od počátku kariéry se věnovala daňovému poradenství.

„Své jmenování vnímám jako velkou výzvu a závazek zároveň. Mou snahou bude přirozeně navázat na to, co se EY pod vedením Magdaleny Souček podařilo dosud vybudovat. A pochopitelně, využít všechny příležitosti k tomu, aby se společnost dále rozvíjela v duchu našeho motta building a better working world,“ říká Martina Kneiflová.

Ve vedoucí roli nahradí Magdalenu Souček, která EY v Česku vedla od roku 2008. Ta letos slaví šedesáté narozeniny a globální politika firmy velí, že v tomto věku musí country managera nahradit nová krev.

Reklama
Magdalena Souček

Dosavadní šéfka ale zůstane s EY spjata nadále, podílet se bude například na pořádání soutěže EY Podnikatel roku, která se v Česku koná už 22 let. Zároveň bude působit jako poradkyně společnosti a věnovat se CSR projektům.

„Tak jako vše v životě, i firma má nějaký svůj biorytmus, kterým se řídí, a dříve či později nastane čas přenechat vedení další generaci. Vedení společnosti nyní předávám své nástupkyni Martině Kneiflové ve více než zdravé kondici a situaci, kdy se EY i přes těžkosti, které dnešní nelehká doba přináší, daří lépe, než jsme očekávali. Za což jsem ráda a jsem na to pyšná,“ říká Souček.

A na adresu nové vedoucí partnerky dodává: „Martina je ve společnosti EY řadu let, má bohaté zkušenosti ve vedoucích pozicích a já jsem moc ráda, že je to právě ona, kdo přebírá pomyslné žezlo. Vím, že o EY bude v jejích rukách dobře postaráno.“