Fanfaron je podle slovníku mluvka, vejtaha, muž poněkud snobského a hlučného chování. Možná že ano. Ale pro tenhle účel je to taky člověk, který má rád život, ví, že není moc dlouhý, a hodlá si ho pořádně užít. A taky ví, že si možná žijeme nad poměry, ale pořád ještě pod naši úroveň.

Takže Fanfaron bude vybírat z toho nejlepšího, co se mu připletlo do života a mohlo by se vám to taky líbit.

Na krumlovské střechy bubnuje déšť a jemné kroupy, nad řekou se klene duha. Dokonce dvojitá. Ale! Kdo by byl zvědavý na takové poetické řečičky na stránkách Forbesu Česko! Tady jde o byznys! A k tomu máme krátkou a dobrou zprávu.

Krumlov žije! Je tu plno. Víkend před úplným uvolněním z karanténních okovů zaplnili město, ulice, hospody i bary Češi. Už je tu slyšet i němčina, Rakušané i Němci si našli cestu rychle. Obvyklé zástupy asijských turistů, následujících deštníček průvodce, tu úplně chybí a zdá se, že Krumlovu je to úplně jedno.

„To stejně nebyli naši hosté,“  říká Robert Weis, barman v baru Apotheka v podzámčí. Když domíchá výtečný gin & tonic, ptám se ho, jak to vypadá s byznysem. „Je to lepší, než jsme čekali. Samozřejmě to ještě není stejné jako loni, ale báli jsme se horšího dopadu. Našli si sem cestu Češi a to je dobrá zpráva,“ vysvětluje. Apotheka je zrovna teď úplně plná.

A jeho slova plus minus potvrzují v dalších hospodách a restauracích, kam Fanfaron zavítal. Ne, tohle není zpráva založená na statistikách a hloubkové rešerši mezi hoteliéry a hospodskými. Ale vidím, co vidím, a musíte nebo můžete mi věřit.

Je tu tak dobře a tak plno, že třeba z Cikánské jizby vás vypoklonkují stylem jako v dobrých starých časech, na které vzpomíná Filip s Ondráčkem. „Tady je plno a vzadu taky,“ procedí od pípy výčepní a ani nezvedne oči. Ve většině ostatních podniků jsou ale milí a jsou asi vážně rádi, že sem člověk dorazí.

A město přidalo ke svým tradičním krásám, líně se vlnící Vltavě a žlutým nafukovacím raftům na ní (a i tady je plno!) jedno zjevení. Jmenuje se Ultra Premium Apartments, tohle ubytování nemá v Česku nejspíš obdoby, ale o tom vám řeknu příště. Zatím jenom prozradím, že dole pod apartmány otevřeli bistro Topinka a dělají svému názvu čest a slávu.

Vydání Forbesu Zázrak

Zapomeňte na burgery, letos bude in topinka made in Topinka. Třeba ta s trhaným vepřovým vám z výletu do Krumlova udělá skoro michelinský zážitek.

Tak až budete plánovat víkend či dovolenou v českých luzích a tak, nezapomeňte na Český Krumlov. Žije. Je nádherný. A i když je tu teď docela plno, je to spíš takové příjemné živo a je to úplně jiné, než když Krumlov okupují hejna turistů jako obvykle.

Ročně sem přijedou přes dva miliony lidí. Letos to tu bude ale o poznání příjemnější, tak si to nenechte ujít. A sdílejte to, než to přestane platit nebo než to smažou.