Tvoří šperky plné krásy a harmonie, ale sama je plná protikladů. Je jednou z nejúspěšnějších designérek klenotů u nás, ale pochází z Bělehradu. Věří v mystiku, ale umí vytvořit perfektní byznys plán. Je plná emocí, ale své podnikání řídí pevnou rukou. 

Být pyšný na to, že tenhle obchod je v Praze, v těsné blízkosti Karlova mostu, a nikoli v Paříži, Londýně či Berlíně. To cítí duše každého estéta a milovníka designu, když přijde do butiku Janji Prokić.

Otevřela ho jen před několika týdny a při každé návštěvě se přenesete do tajného světa, kde neexistuje nic, co by nebylo vizuálně vytříbené k dokonalosti. Je to už třetí místo v Praze, kde se několikanásobná nositelka ceny Czech Grand Design usídlila.

Předchozí bytové ateliéry jí přestaly vyhovovat a přenesla svou tvorbu do ulice, na mýty opředenou Malou Stranu, kde svou energií a umem nepřestává Pražany a každého, kdo k ní zajde, překvapovat a inspirovat.

S Janjou Prokić se známe od puberty, kdy k sobě přitahovala pohledy všech díky živelné gestikulaci a červeným dredům. O tom, že má umělecký talent, se pochybovat nedalo. Ale skutečnost, že umí dělat i byznys, dokazuje každým svým dalším podnikatelským rozhodnutím.

V Praze žije od devíti let a za tu dobu stihla studovat na AVU v ateliéru Vladimíra Skrepla a diplomovala v ateliéru K.O.V. designérky Evy Eisler. Od momentu, kdy se v roce 2011 seznámila se šperkem, vedla cesta Janji Prokić strmě vzhůru.

Coby nováčka ji nominovali hned na domácí nejprestižnější designovou cenu Czech Grand Design, sošku vítěze si odnesla o tři roky později a pak ještě v roce 2018.

Magie, pohádkové motivy, fantazijní světy a určitá mystika je vetkaná do jejích šperků, které jsou zastoupeny ve sbírkách soukromých sběratelů i institucí, jako je například Moravská galerie v Brně.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium