skip to main content

Filmy na dnešní večer: Lekce přežití i gangsta rap

2 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmovou pětici pro vás vybral redaktor Honza Strouhal, který vám ukáže pár lekcí přežití a nechá poslechnout drsný rap.

Reklama

4×4
(HBO GO, 92 minut, 2019)

Hodnocení vás může trochu odradit, ale tenhle survival thriller z Argentiny vás překvapí svým dějem i tím, jak jeho autoři dokázali pracovat s malým prostorem.

Film se takřka celý odehrává v autě, do kterého se v Buenos Aires vloupá jeden zlodějíček, který je v něm nakonec uvězněn. I přes nudnější rozjezd se vyplatí příběh dosledovat až do konce!

V pasti
(Netflix, 124 minut, 2018)

Reklama

Katastrofický film natočený dánskou režisérkou Susanne Bier podle knižního námětu Joshe Malermana patří k nejúspěšnějším snímkům Netflixu. V hlavní roli Sandra Bullock, která se snaží se dvěma dětmi najít bezpečné místo ve světě, který se zahalil do vlny sebevražd. Chtějí-li přežít, musí mít zakryté či zavřené oči.

Loni se začalo pracovat i na druhém pokračování tohoto napínavého snímku. O čem přesně bude, ale zatím není jasné.

Straight Outta Compton
(Netflix, 146 minut, 2015)

A nakonec něco od podlahy, když máme ten prodloužený víkend. Tento film vás zavede do jedné z černošských čtvrtí Los Angeles, kde před pětatřiceti lety vznikla jedna z největších legend raperské scény: gangsta formace N.W.A neboli Niggaz With Attitudes.

Ta proslavila pozdější hvězdy, jako jsou Ice Cube nebo Dr. Dre, který v druhé polovině devadesátek objevil a ke slávě vytáhl Eminema. To už ale samotní N.W.A. neexistovali, činnost ukončili po smrti frontmana Easyho-E.

I tak ale ovlivnili jednu hudební generaci a v hudebním světě zanechali jako pionýři gangsta rapu hlubokou stopu.

Reklama
Reklama