skip to main content

Filmy na (ne)klidný večer: válečná depka od tvůrců Avengers a drama, co se nás teď netýká

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio pro vás vybrala redaktorka Michaela Černá:

Cherry

Reklama

(Apple TV+, 142 minut, 2021)

Bratři Anthony a Joe Russoovi mají za sebou velkolepé poslední dva díly ságy Avengers, a tak se logicky jejich další film napjatě očekával. S Avengers má přitom společného pramálo: komiksový svět superhrdinů vyměnili tvůrci za komorní podívanou, která sleduje osud mladíka Cherryho (Tom Holland).

Ten jako zdravotník narukuje do armády a během dvou let zažije mnoho traumatických příhod, s nimiž se pak složitě vyrovnává. Není to oddychová podívaná, zajímavý námět ale určitě; a Tom Holland zde znovu ukazuje, že mu nejsou cizí všechny možné polohy.

Let

Reklama

(Amazon Prime Video, 132 minut, 2012)

Tento lehce starší kousek vybíráme proto, že na něj přišel ideální čas. Na Let se totiž nehodí koukat, máte-li před cestou letadlem, nebo v něm snad dokonce sedíte. Nicméně ani jedno z toho se teď většiny z nás netýká, takže je skvělá příležitost si tenhle perfektní kousek pustit.

Let se skládá ze dvou částí: první je intenzivní podívaná, v níž Denzel Washington přistává s porouchaným a takřka neovladatelným letadlem s 96 lidmi na palubě. Druhá, klidnější, pak řeší důsledky jeho činu.

Pokud vám nestačí jako lákadlo herec v hlavní roli, třeba pomůže duo tvůrců, které za ním stojí: režíroval Robert Zemeckis a hudbu skládal Alan Silvestri. Tedy dvojice, která má za sebou zásadní zářezy Forrest Gump, Kontakt nebo Trosečník.

V síti

(HBO GO, 100 minut, 2020)

Nejúspěšnějším filmem v českých kinech byl loni dokument, na čemž se částečně jistě podílela i pandemie, ale především skutečnost, že Barbora Chalupová a Vít Klusák ve filmu V síti konečně detabuizovali téma zneužívání dětí na internetu.

Pokud jste tenhle zneklidňující snímek ještě neviděli, máte teď šanci na HBO GO. Nečeká vás příjemná večerní oddychovka, ale přesto stojí za to se na něj podívat. Už jen proto, abyste se zase jednou dostali ze své bubliny a uvědomili si, jak taky může vypadat svět tam venku.

Reklama
Reklama