skip to main content
Branky, body, dolary

Fotbalisté vydělali, basketbalistky víc a F1 ještě víc. A bude na Ronalda?

Sport přináší velké příběhy a generuje ještě větší peníze. Pro ty, které nebaví šajtle, bekhendy a smeče, ale zajímá je propojení sportu s byznysem, je naše nová rubrika Branky, body, dolary.

Dnes o tom, kolik vyděláte díky čtvrtfinále fotbalového Eura, kolik díky smlouvě s hazardem a kolik sázkou na krypto.

Euro za 378 milionů

Sny sice skončily, ale aspoň v černých číslech. Čeští fotbalisté v sobotu vypadli na mistrovství Evropy ve čtvrtfinále, Dánsku podlehli 1 : 2, pokladní na Strahově ovšem jásají – podle šéfa svazu Petra Fouska vyneslo tažení na Euru celkem 378 milionů korun, jež budou rozděleny mezi asociaci a národní tým, který je „vykopal“.

V pandemických časech, kdy celému sportu – královskou disciplínu jménem fotbal nevyjímaje – hrozí neustálý pokles příjmů, je to výborná zpráva. Vždyť i pořadatelská organizace UEFA kvůli dopadům covidu zkrátila prémie na Euru o čtyřicet procent, o více než miliardu korun. Zároveň ale, jak zazní hned za chvíli, nejde o částku, která by za uplynulý týden měla otevírat čelisti. Teprve začínáme.

Reklama

Ženský rekord díky hazardu

Časy, v nichž bude ženský a mužský sport ve finanční rovnováze, jsou ještě pořád dost vzdáleny, možná dokonce dál než fotbalový titul pro Česko. Ale zároveň se doba mění. A tak z USA přišla zpráva o rekordním sponzorském kontraktu spojeném s ženským týmem, konkrétně s basketbalistkami Mercury News, jež působí v WNBA.

Působí to trochu jako ze seriálu Ozark, neboť tým uzavřel patnáctiletý kontrakt se společností Bally’s Corporation, která vydělává na hazardu – ať už na kasinech, či na online sázkách na sport. Ruku si podaly na 66 milionů dolarů, tedy více než 1,4 miliardy korun.

„Společně věříme, že toto průlomové partnerství jen uspíší to, co se děje okolo ženského sportu,“ uvedl šéf klubu Jason Rowley.

Pokračovat ve čtení 1/2