skip to main content
Technologie

Google se porouchal. Po celém světě nešel Gmail ani Meets

Také jste kolem poledne marně obnovovali Gmail a nemohli se dostat k souborům na Google drive? Rozhodně jste nebyli sami. Internetové služby společnosti Google v Česku tou dobou totiž postihl masivní výpadek trvající necelou hodinu.

Některým uživatelům nefungoval nejen poštovní Gmail, ale třeba i konferenční služba Meets. To je o to horší, že ji aktuálně mnoho škol využívá k distanční výuce.

Reklama

Kvůli propojení se službami Google nebyl po určitou dobu dostupný ani Forbes.cz, za což se čtenářům omlouváme. Výpadek potvrdilo i české zastoupení Googlu. Podle serveru DownDetector.com se týkal mnoha evropských zemí i jiných částí světa.

Reklama

Některým tuzemským uživatelům nešla podle serveru Lupa.cz ani služba na streamování videí YouTube, vyhledávač Google nebo Google Docs. Po 13:30 Google oznámil, že se služby vracejí do normálu.

Lidé podle Lupy nejčastěji uváděli, že se ke službám Googlu vůbec nemohli připojit. V některých případech se jim sice stránky načetly, ale následně se nešlo přihlásit či odhlásit nebo dělat v rámci služeb další úkony.

Velký výpadek serverů postihl v minulém týdnu také Facebook, kvůli tomu lidé z různých koutů světa nemohli využívat několik hodin aplikaci Messenger. Google měl podobný problém naposledy letos v srpnu.

Reklama
Reklama