Před čtyřmi lety založil firmu Fabini na nerezové nádobí a do jeho nápadu zainvestovali Jiří Hlavenka a Martin Rozhoň. Víc než dobrou pověst má Jan Fabini vedle byznysového světa i v tom gastronomickém – s jeho nádobím vaří například šéfkuchař restaurace Štangl Martin Štangl, Michelinem oceněný Oldřich Sahajdák či vítězka Masterchef Kristína Nemčková. Co mladému podnikateli z letošního výběru 30 pod 30 nikdy nechybí v lednici? A co ho nejvíc inspiruje?

Můj osobní styl v oblékání

Můj styl v oblékání bych definoval nejspíš jako uvolněně elegantní. Na sobě mám většinou jednoduché, jednobarevné a dobře padnoucí oblečení v čistém designu a tlumených barvách z kvalitního materiálu a bez loga. Na každodenní nošení si beru nejčastěji tenisky.

Místo, kam nejraději cestuji

Když nejsem v Praze, najdete mě většinou v horách na severu Itálie, ale preferuji klidnější oblasti, kde není tolik turistů, například Domodossolu. Jezdím tam sám nebo se známými.

Hudební album, po kterém vždy rád sáhnu

Kdybych měl jmenovat jedno album, ke kterému se dlouhodobě vracím, byl by to Strážce plamene od Hapky & Horáčka.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezl z cest

Konkrétní suvenýr nemám. Rád si ale domů vozím dobré jídlo.

Předmět, bez kterého nemůžu být

Nemůžu fungovat bez brýlí a telefonu.

Nejlepší kniha a podcast

Nejsem velký čtenář, ale obecně mám rád podnikatelské příběhy. Kdybych měl vybrat jen jeden, tak by to nejspíš byla klasika jako Shoe Dog, což je velmi inspirativní příběh o vzniku značky Nike.

Podcastů naopak poslouchám hodně a je pro mě těžké vybrat jen jeden. Když ale musím, tak je to One More Time di Luca Casadei. Je to hezký dlouhý formát rozhovorů, které jdou do hloubky, jsou odpočinkové a zároveň inspirativní.

V mé lednici vždy najdete

Hodně zeleniny a ovoce. Pak také sýry, hlavně cottage, a šunku.

Poslední věc, kterou jsem si koupil na sebe

Jednoduché černé kalhoty z pohodlné látky a krémový merino svetr.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím

Takovou věc asi nemám.

Film nebo kulturní akce, které mě v poslední době obohatily a donutily se zamyslet

Pokud bych měl jmenovat cokoli, co mě obohacuje a nutí k zamyšlení, nebyly by to v mém případě filmy ani kulturní akce, ale spíš každodenní setkání s inspirativními lidmi, kterých si vážím. Mezi ně řadím kolegy, známé z byznysu a ostatní podnikatele. V poslední době to byl například Miroslav Uďan.