skip to main content
Startupy

Havrlantova Rockaway investuje do platformy na ojetiny. A zve investory z řad veřejnosti

Na pražské Evropské ulici pomalu roste další kapitálový „powerhouse“. Skupina Rockaway Jakuba Havrlanta se po prodeji Mall Group nezastavuje a vedle úspěšného fondu Rockaway Blockchain Fund, který táhne Viktor Fischer, rozvíjí i Rockaway Ventures Fund.

Právě poslední jmenovaný fond nově investoval do řecké platformy Spotawheel. Firma z Atén se zaměřuje na nákup a přepodej ojetých vozů a tvrdí, že v Řecku a v Polsku je lídrem trhu, přičemž letos v lednu začala fungovat v Rumunsku. Loni ji list Financial Times zařadil v seznamu tisícovky nejrychleji rostoucích evropských firem na 39. příčku.

Venture kapitálový fond Rockaway je součástí investčního kola Series B, kde si řecký startup došel kombinací ekvity a dluhu pro sto milionů eur, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. Kola se zúčastnil také fond UNIQUA Ventures, což je venture kapitálové rameno stejnojmenné pojišťovnické skupiny.

„Jsme nadšení, že naší další investicí je právě Spotawheel. Tenhle startup má neskutečný drive. Věříme, že jejich technologické řešení má na to, táhnout digitální revoluci na stále nekonsolidovaném evropském trhu s ojetými vozy,“ komentuje investici Dušan Zábrodský, investiční partner Rockaway Capital.

Reklama

Vedle oznámení nové investice přichází Rockaway Venture Fund s další novinkou, kterou je český fond kvalifikovaných investorů. Rockaway jinými slovy lákají širší investorskou obec – jde o fond kvalifikovaných investorů, čili od milionu korun – na svou schopnost vybírat budoucí hvězdy technologického světa a tím dosahovat vysokého zhodnocení kapitálu.

Tým kolem Jakuba Havrlanta jako první investoval například do Productboardu, z něhož se po letech vyklubal vůbec nejhodnotnější český startup. Na pažbě má také zářezy z BrandEmbassy nebo balkánské platformy Gjirafa.

Celý fond míří na cílovou částku sto milionů eur, ze které zatím naraisoval přibližně čtvrtinu.