Ve střední Evropě je to jen zhruba rok, co službu HBO Go nahradila platforma HBO Max, a nyní čeká předplatitele další změna. HBO Max se sloučí se streamovací službou Discovery+ a vznikne platforma Max. Její start v USA je naplánován na 23. května, do Evropy dorazí začátkem příštího roku.

O nové streamovací službě se mluvilo už od loňského dubna, kdy se vlastník HBO WarnerMedia odtrhl od telekomunikačního gigantu AT&T a sloučil s televizní společností Discovery. Vznikla nová společnost Warner Bros. Discovery a do jejího čela se postavil bývalý CEO Discovery David Zaslav, odhodlán zkombinovat katalogy obou firem a ušetřit na tom co nejvíc peněz.

Sloučení dvou streamovacích služeb do jedné potvrdili zástupci firmy ve středu večer. Předplatitele HBO Max čeká automatický přechod na novou platformu, obohacenou o pořady z produkce Discovery, přičemž v jejich profilech by měla zůstat zachovaná i historie sledování filmů a seriálů. V USA startuje nová služba 23. května, na podzim se spustí v Latinské Americe a začátkem příštího roku bude následovat Evropa.

V čím dál ostřejší konkurenci mezi streamovacími službami chce Max kromě šíře katalogu konkurovat propracovaným systémem doporučování filmů a seriálů ke sledování. „Spotřebitelé jsou přehlceni. Streamovacích služeb je příliš mnoho, obsahu je tolik, že je těžké najít něco kvalitního a relevantního. Max tyto problémy řeší,“ tvrdí šéf streamování ve Warner Bros. Discovery JB Perrette.

„Orientace v Max bude jednoduchá, organizace a doporučování je klíčovým prvkem platformy. Udržet si předplatitele je stejně důležité jako získávání nových,“ říká David Zaslav.

Podle nynějšího šéfa obsahu HBO Max Caseyho Bloyse by měla nová streamovací služba nabízet čtyřicet nových titulů týdně. „Zrovna jsme odstartovali produkci seriálu Tučňák s Colinem Farrellem,“ uvedl. Půjde o projekt navazující na poslední film o Batmanovi s Robertem Pattinsonem, kde Farrell ztvárnil Batmanova soupeře Tučňáka.

Bloys oznámil také chystaný seriál Vítejte v Derry (Welcome to Derry) na motivy románu To od Stephena Kinga a nový spin-off populárního sitcomu Teorie velkého třesku.

Dalším lákadlem má být nový seriál ze světa Hry o trůny. „Dnes oznamujeme novinku Rytíř sedmi království, na níž se jako výkonný producent podílí George R. R. Martin,“ řekl Bloys.

Potvrdil také, že Warner Bros. Discovery uvede nový seriál o Harrym Potterovi. Půjde o opětovné zpracování příběhu ze sedmi knih od J. K. Rowling. „Během následující dekády znovu navštívíme svět Harryho Pottera, s novými herci, kteří budou hrát původní postavy,“ sdělil.