skip to main content

Hitchcock, ňouma Sandler i sestra Sherlocka Holmese. Které filmy a seriály vám zpříjemní říjen?

Pokud budeme muset být na podzim zase doma, čekají nás další dlouhé večery u Netflixu. Co si streamovací společnost přichystala na následující měsíc?

Enola Holmesová (od 23. září)

Nová dobrodružná komedie pro celou rodinu měla jít původně do kin – kvůli pandemii ale nakonec příběh zvídavé sestry Sherlocka Holmese distribuuje Netflix. Dává to smysl. Hlavní roli dívky, kterou nesvážou konvence ani korzety, dostala Millie Bobby Brown, známá jako Eleven z netflixového hitu Stranger Things.

V novince sice nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ale vydává se do akce ve viktoriánské Anglii, kde pátrá po své ztracené matce (Helena Bonham Carter) a zároveň uniká svým bratrům: slavnému Sherlockovi (Henry Cavill) a pedantskému Mycroftovi (Sam Claflin).

Nečekejte ale zašmodrchané pátrání ani velkolepou akci. Adaptace populární knižní série pro mladé sází hlavně na lehkou komedii, za níž stojí tvůrci seriálu Potvora (Fleabag).

Enola se tak neustále dívá do kamery a střídá grimasy i nadzvednutá obočí nebo rovnou komentuje dění, když říká, že „s tímhle převlekem to asi přehnala“. Millie Bobby Brown role sedí, jinak ale novinka spíše jen zapadne v dalším emancipačním obsahu na Netflixu, v němž hrdinové hledají svůj autentický hlas navzdory opresivní společnosti.

Kluci z party (od 30. září)

Ceněné komorní drama z roku 1970 bylo na svou dobu přelomové, protože se odehrávalo na večírku, na němž slavilo narozeniny osm gayů. Nyní se legendární konverzačka dočkala remaku, v němž si budou nepříjemné pravdy sdělovat třeba Jim Parsons, Zachary Quinto, Matt Bomer či Andrew Rannells.

Producentem je Ryan Murphy, který by snad konečně mohl vyseknout hutné drama – na rozdíl od svých posledních zářezů jako Hollywood, Politik nebo čerstvá novinka Ratchedová.

Emily v Paříži (od 2. října)

I další známé televizní jméno to bude na podzim zkoušet na Netflixu. Tvůrce Sexu ve městě Darren Star se představí s romantickou komediální sérií Emily v Paříži, v níž Lily Collins představuje Američanku, která začne pracovat v pařížské marketingové firmě. A zažije prý kulturní šok.

Pokud se vám z traileru zdá, že něco takového zažívala už Hillary Duff v Římě nebo Amanda Bynes v Londýně, nejste sami!

Reklama

Hubieho Halloween (od 7. října)

Adam Sandler vyhrožoval, že pokud nebude nominován na Oscara za film Drahokam, natočí svoji zatím nejhorší komedii. Z traileru na novinku Hubieho Halloween se zdá, že Rubikon bude překračovat právě rolí městského ňoumy, který se pitvoří a miluje Halloween. A taky musí zachránit svoje město.

Pokud si říkáte, že u toho nemusíte být, zkuste na Netflixu třeba skvělou Sandlerovu dramedii The Meyerowitz Stories. Nedrmolí v ní, jenom kulhá.

The Haunting of Bly Manor (od 9. října)

Tvůrce seriálu The Haunting of Hill House Mike Flanagan se etabloval jako jeden z nejspolehlivějších hororových tvůrců současnosti, což stvrdil i svým loňským ambiciózním snímkem Doktor Spánek.

Druhá řada prý nebude propojená s tou první, z traileru se ale nezdá, že by chtěla děsit v menší intenzitě.

Chicagský tribunál (od 16. října)

Přímo na Oscary míří nové hvězdně obsazené drama, které už vidělo několik prvních novinářů – a ti mluví o mrazivé, nervydrásající soudní podívané o síle protestu.

Novinka vychází ze skutečných událostí z roku 1968, kdy se na sjezdu Demokratické strany střetli demonstranti proti válce ve Vietnamu s policií. Výsledkem bylo soudní slyšení, které sledoval celý národ a jehož se budou ve filmu účastnit Sacha Baron Cohen, Frank Langella, Jeremy Strong, Yahya Abdul-Mateen, Michael Keaton, Joseph Gordon-Levitt a Eddie Redmayne.

Superhvězdné obsazení pak rámuje jméno režiséra, kterým je scenárista Aaron Sorkin (The Social Network, Steve Jobs, Velká hra).

Rebecca (od 21. října)

Na Netflix míří i remake slavného melodramatu od Alfreda Hitchcocka, v němž se mladá žena provdá za bohatého, nedávno ovdovělého šlechtice Maxima de Wintera a po svatbě odjíždí na jeho panství Manderley.

Na láskyplný vztah novomanželů však padá všudypřítomný stín první manželky Rebeky, která zahynula za zvláštních okolností. Kristin Scott Thomas jako hospodyně Danversová nebyla nikdy démoničtější.