Chování nemoci covid-19 je stále poměrně nepředvídatelné, ale jednou z nejúčinnějších prevencí je časté mytí rukou. Dezinfekce je už dostupná v každém veřejném prostoru a patří k výzbroji, bez které se ven odváží jen málokdo.

Momentálně tedy máme možná nejčistší ruce v historii lidstva. Ale bohužel taky nejvysušenější. Naštěstí je můžeme snadno uzdravit výživnými krémy. Pokud sáhnete po těch, které vyrábějí české firmy, podpoříte tím také lokální ekonomiku. 

Tady je pět krémů od českých značek, které pro ruce budou léčivým balzámem.

Soft Touch, Osté, 270 korun

Značka Hany Phamové se zaměřuje na kosmetické produkty, jejichž základ tvoří panenský kokosový olej. Krém na ruce navíc obsahuje panthenol, glycerin a laktobacily. Rychle se vstřebává a intenzivně voní po kokosu.

Krásná zahradnice, Havlíkova přírodní apotéka, 294 korun

Obsahuje výtažky z mořských řas, kopřivy i ovesný a petrželový olej. Ruce zdrsnělé dezinfekcí dokáže uzdravit přes noc, když jej nanesete v hutné vrstvě a obléknete si bavlněné rukavice. Bonusem je, že má pomáhat předejít předčasnému stárnutí pokožky a pigmentovým skvrnám.

Jemný krém na ruce, Nobilis Tilia, 259 korun

Zde vás upoutá nejen lehká, nemastná konzistence, ale také svěží citrusová vůně. Obsahuje slunečnicový olej a bambucké máslo, ale zároveň je to ideální krém, který si vezmete s sebou do kanceláře, protože ruce po něm nezůstávají mastné ani chvilku.

Výživný elixír na ruce, Manufaktura, 229 korun

Jedna z nejstarších českých kosmetických značek nabízí na ruce nikoli krém, ale přímo elixír s bambuckým máslem a meruňkovým i hroznovým olejem. Pokožku obalí jemným hydratačním filmem, který se nesmyje ani při častém umývání.

Wild Thyme Hand Balm, Mcely Bouquet, 750 korun

Změkčující balzám na ruce voní mateřídouškou a rozmarýnem. Dokáže vás uvolnit po náročném dni díky výtažkům z bylin ze Svatojiřského lesa, který se nachází v blízkosti Chateau Mcely, kde stejnojmenná kosmetika vzniká.