skip to main content

Hovory k sobě i Siddhartha. Jakých knih si nejvíc cení šéfka Googlu?

Pohled na noční stolek či do virtuální knihovny Kindlu je výletem do zákulisí mysli. Navíc, léto je k četbě přímo stvořené. Proto přijde vhod série, ve které inspirativní a schopní prozradí, s jakými papírovými nebo digitálními společníky tráví své dny.

Taťána le Moigne řídí zastoupení Googlu v Česku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. V oboru informačních technologií pracuje téměř třicet let. Profesní dráhu nastartovala u firem Abakus a Digital Equipment, poté působila ve společnosti Microsoft v Česku, Německu a Velké Británii. V roce 2003 založila vlastní konzultační firmu, o dva roky později i společnost 4bambini, v rámci níž uvedla na trh deskové hry, které seznamují děti s důležitými životními hodnotami jako například slušnost, zdraví či diverzita. 

Pod jejím vedením se český Google stal důležitým hráčem na poli českého internetu s cílem rozvíjet byznys, inovovat místní internet a podpořit vzdělávání. Taťána le Moigne je členkou dozorčí rady mentoringového programu Odyssey Mentoring, společnosti Aspen Institute CEE, neziskové organizace Dobrý Anděl a v neposlední řadě i Raiffeisenbank. V roce 2009 získala ocenění „Osobnost českého internetu“. Forbes ji od roku 2012 řadí mezi padesát nejvlivnějších žen České republiky.

Kniha, kterou právě čtu

„Tomáš je skvělý člověk a nesmírně inspirující osobnost s obrovským nasazením a vášní pro všechno, co dělá. Ať už je to medicína, létání nebo jeho vlastní rodina. Příběh Nebe nad Jemenem je v pořadí již jeho čtvrtou knihou. Vypráví o skutečných hrdinech dnešní doby, kteří neváhají opustit komfortní podmínky vyspělého světa a vydat se na pomoc lidem, kteří to skutečně potřebují.“

Kniha, která mě nejvíc ovlivnila

Reklama

„Poprvé jsem tuto knihu nositele Nobelovy ceny za literaturu Hermanna Hesseho četla v devatenácti letech, vlastně na začátku své životní cesty, a silně mě ovlivnila.

Také z toho důvodu, že šlo ještě o hlubokou totalitu a fakt, že se na striktně kontrolovaném knižním trhu objevila kniha pojednávající o východní filozofii, se rovnal malému zázraku. Siddhartha je kniha o životní pouti, o pochopení toho, co je v životě skutečně důležité, o cestě k životnímu štěstí a vnitřní moudrosti.“

Co si chci přečíst

„Základní kniha z oblasti stoické filozofie, která by podle mého názoru neměla chybět v žádné knihovně, neboť nám připomíná, že vše je relativní a jsme tu jen na chvíli.

K této knize jsem se opět vrátila v těžké situaci pandemie, která se opakovaně vracela v sílících vlnách a já hledala způsoby, jak být oporou svému týmu, ale i pro sebe nalézt cesty, jak vše zpracovat. K její opětovné četbě mě inspirovala také kniha Překážka je cesta od Ryana Holidaye.“