skip to main content

Jak vybudovat byznys napříč odvětvími? Tohle je kniha, která ovlivnila spoluzakladatele STRV

Pohled na noční stolek či do virtuální knihovny Kindlu je výletem do zákulisí mysli. Navíc, léto je k četbě přímo stvořené. Proto přijde vhod série, ve které inspirativní a schopní prozradí, s jakými papírovými nebo digitálními společníky tráví své dny.

Pavel Zeifart je jedním ze spoluzakladatelů vývojářské firmy STRV, která se zabývá vývojem mobilních aplikací pro iOS a Android a webových a backendových řešení pro americké startupy.

V posledních letech se věnuje projektu jménem Kindest, který má za cíl pomoci neziskovým organizacím v USA s online fundraisingem.

Přiznává, že je spíš pomalý čtenář, ale výběr jeho knih představuje pomyslné protnutí původního analogového a nového digitálního světa.

Kniha, která mě nejvíc ovlivnila

Magnus Walker: Dirt Don’t Slow You Down

Příběh módního návrháře, který z Británie odjel do Los Angeles, aby založil několik úspěšných firem napříč nejrůznějšími odvětvími, Pavla Zeifarta nejvíc inspiruje ze dvou důvodů.

„Odehrává se v mém milovaném L. A., kde si Magnus Walker procházel podobnou cestou jako my: budoval zde byznys. Ale zároveň tento sběratel Porsche dokáže neuvěřitelně poeticky mluvit o autech.“ Před čtením samotné knihy doporučuje Zeifart o Walkerovi pojednávající půlhodinový dokument Urban Outlaw, který může posloužit jako trailer ke knize.

Reklama

Kniha, kterou právě čtu

Shoe Dog: Phil Knight

„Knihu jsem dostal od kamaráda a jsem za to vděčný. Zakladatel Nike Phil Knight je skvělý autor, který dokáže s vtipem popisovat i své těžké začátky v podnikání,“ tvrdí Pavel Zeifart, kterého zde zaujaly především neuvěřitelné finanční rošády, které musel Night vymýšlet, aby jeho společnost vůbec přežila.

„Líbí se mi, s jakou brutalitou občas ukazuje těžké momenty a vhled do toho, kolik dlouhých let a dřiny stálo za tím, než se firmě opravdu začalo dařit. A taky že zakladatelé gigantů, jako je Nike, nejsou žádní polobozi, ale normální lidi.“

Co si chci přečíst

Jiří Grygar: Okna vesmíru dokořán a Stephen Hawking: A Brief History of Time

„Mám je doma na doporučení už delší dobu. Objevování vesmíru a vůbec poznávání světa kolem nás mi přišlo vždy strašně inspirativní. Dřív jsem tohle nadšení živil hlavně z internetu, protože mi přišly knížky jako zdroj informací příliš neefektivní, ale jak stárnu, tak mě to čtení čím dál tím víc baví.“