skip to main content

Hra o pokračování. HBO zrušilo chystaný prequel, má už ale náhradu

Už už to vypadalo, že se příští rok dočkáme pokračování nejúspěšnějšího seriálu HBO Hra o trůny, který letos v květnu po osmi sezonách definitivně skončil. Fanoušci se ale upnuli k chystanému prequelu, ve kterém měla jednu z hlavních rolí ztvárnit hollywoodská star Naomi Watts. Ten se měl odehrávat tisíce let před původním dějem a točit se kolem zrození Bílých chodců a Dětí lesa.

Podle všeho se ale nakonec HBO po natočení pilotního dílu z projektu rozhodlo vycouvat.

Ačkoli celosvětová data o sledovanosti HBO nezveřejňuje, odhaduje se, že jednotlivé epizody jsou na tom podobně jako finále fotbalové Ligy mistrů – tedy že si je po světě naladí nějakých 150 až 200 milionů lidí. Další desítky milionů je pak zhlédnou v aplikacích HBO Go nebo na Amazonu.

I přes rekordní čísla si ale HBO po vlažném přijetí poslední série z pera kdysi oslavovaných scenáristů Davida Benioffa a D. B. Weisse nemůže dovolit další zaváhání. Vždyť petici za přetočení poslední série už podepsalo milion a tři čtvrtě fanoušků.

Vzniká ale nový pokus o příběh z Westerosu, který by měl být zasazen do času mnohem blíž k událostem, které jsme měli možnost sledovat.

Reklama

„S radostí vám můžu oznámit, že jsme objednali sérii House of Dragon,“ oznámil ředitel programů HBO Casey Bloys. „Děj je zasazen do začátku vlády rodu Targaryenů a vzniku celého Westerosu.“ Bude na ní spolupracovat autor knih R. R. Martin spolu s Ryanem Condalem a Miguelem Sapochnikem.

David Benioff a D. B. Weiss.

O tom, že fanoušci mají na filmová i televizní studia stále větší vliv, svědčí i fakt, že David Benioff a D. B. Weiss odstupují od psaní nové trilogie Hvězdných válek. „Připravujeme nový David Benioff a D. B. Weiss projekt pro Netflix a den bohužel není tak dlouhý, abychom se mohli věnovat i přípravě Hvězdných válek,“ tvrdí v oficiálním prohlášení.

Jisté ale je, že po klesajícím zájmu fanoušků Hvězdných válek o hlavní filmy i spin-offy (Solo u diváků doslova propadl) si Disney nemůže dovolit další krok vedle. A tím by scenáristické duo David Benioff a D. B. Weiss, alespoň podle části fanoušků, mohlo být.