Luxusní auto chce odpovídající místo na parkování, ideálně tak, aby spolu designově auto s garáží nebo domem ladily. Majitelé automobilů Aston Martin teď mají šanci si tenhle estetický sen splnit.

Ve spolupráci s architektonickým studiem S3 Architectures teď totiž automobilka navrhla luxusní rezidenci v americkém státě New York, jen hodinu a půl od Manhattanu. Vilu s rozlohou 555 metrů čtverečních uprostřed 55akrového lesa pořídíte za necelých 180 milionů korun a stavět se má začít už začátkem příštího roku.

Výsledkem pak bude moderní konstrukce sázející na ostré linie a minimalismus z černého dřeva a velkých skleněných panelů. Siluetu stavby pak (doslova) korunuje černá kovová střecha, která má svým strukturováním připomínat okolní skály.

Takhle se v Aston Martin domě parkuje Aston Martin. | Foto S3 Architects

Za prosklenými zdmi najdete obývací prostory zahrnující kromě obývacích prostor ještě čtyři další pokoje, čtyři koupelny nebo prostornou kuchyň. Právě v interiéru je nejvíce patrný rukopis designérů z Aston Martin, v jednoduchých liniích se tam spojují kov, dřevo a kůže.

Kromě toho v domě najdete i saunu, vířivku a wellness, vyhřívaný bazén s barem je už samozřejmost.

Když si necháte dům spolunavrhnout luxusní automobilkou, je jasné, že i váš vozový park nepřijde zkrátka. Klasickou garáž byste hledali marně, místo toho je součástí domu ze všech stran prosklený prostor (označení garáž evokující beton a harampádí je tady opravdu zavádějící) připomínající galerii, ve které se majitelé budou moct svým miláčkem kochat ze všech úhlů. Otázkou ale zůstává, jestli si takhle můžete vystavit i vozidlo od konkurence.

Designéři Aston Martin už se v minulosti kromě aut podíleli na spoustě jiných projektů, od alkoholu po sluneční brýle, loni dokonce firma spustila službu, která se zaměřuje na navrhování luxusních garáží. Residence v Hudson Valley je ale výjimečná tím, že jde o první soukromou nemovitost, na které se automobilka podílela.

Celá stavba se zároveň veze na ekologické vlně, kromě toho, že je návrh domu inspirován okolím a nemá působit rušivě, spíš jako by dům ze svého okolí sám vyrostl, budou na jeho stavbu použité ekologické materiály i postupy a na pozemku dokonce najdete i záhony k pěstování vlastní zeleniny a ovoce. Zkrátka, jak stojí v popisu, má svým budoucím majitelům umožnit „znovu navázat spojení s přírodou“.

Pokud byste se do domu měli problém vměstnat, na pozemku najdete ještě tři domy pro hosty a domek u bazénu. Jako úplnou perličku najdete v rámci objektu i dům na stromě. Samozřejmě co se týče provedení, všechny přístavky jsou dokonale sladěné s hlavní stavbou. Jak jinak.