Obchod s udržitelnou a designovou módou Freshlabels mají teď soukromí investoři možnost podpořit investicemi od tří tisíc eur, přičemž firma plánuje získat celkem 800 tisíc eur. Umožňuje to crowdfundingová platforma Crowdberry.

Investice je zajištěna – ručí za ni majitelé, včetně fondu rodiny Tomáše Bati. Úrokový výnos první tranše je 11,2 procenta p. a., vyplácen je pololetně. Splatnost úvěru je tři roky.

„Prostřednictvím financování lokálním kapitálem máme příležitost podpořit v růstu etablované lokální značky. Po kapitálovém financování, které už naši investoři jako spolumajitelé firem a nemovitostí dlouhá léta znají, jsme nově i v Česku odstartovali privátní kreditní financování,“ dodává Dano Gašpar, managing partner Crowdberry.

Kampaň pro Freshlabels spustila Crowberry 28. června.

„Vybranou částku hodláme vložit do rozvoje firmy, jejího provozu, doplnění zásob a především do přípravy expanze na zahraniční trh plánované na příští rok,“ komentuje CEO Freshlabels Ladislav Žižka.

Firma tak chce navýšit hodnotu ročních tržeb z aktuálního 100 na 120 milionů korun, tedy částku, které ročně dosahovala před pandemií.

Freshlabels se tak zařazuje do portfolia dceřiných fondů Crowdberry, stejně jako tomu bylo například se společnostmi GymBeam, Boataround nebo Footshop.